Домашнє завдання: вивчити § 6 с. 42-53 відповісти на питання с. 48 та 53 виконати завдання у контурній карті до с. 3
Ознайомлення учнів зі змістом теми, необхідними видами учнівських робіт, можливими творчими роботами та видами тематичного контролю якості знань.
Поурочний план
Джерело: https://vseosvita.ua/library/konspekti-urokiv-vsesvitna-istoria-9-klas-20342.html
Урок № 8. Початок становлення індустріального суспільстваМета: сформувати в учнів уявлення про становлення індустріального суспільства; аналізувати ідеологічні концепції, які виникають та розвиваються в першій половині XIX ст.; розглянути наслідки промислового перевороту; пояснити сутність консерватизму, лібералізму та утопізму; охарактеризувати марксизм; розвивати в учнів уміння оцінювати діяльність ідеологів провідних політичних течій першої половини XIX ст., висловлювати власну думку щодо впливу особистості на історію.Обладнання: підручник, карти світу, Європи.Тип уроку: засвоєння нових знань.Поняття та назви: пролетаріат, промислова революція (переворот).Історичні постаті: Т. Карлейль, Ш. Сисмонді, І. Бентам, Б. Констан, А. де Токвіль, Й. Г. Фіхте, П. Леру, Р. Оуен, А. СенСимон, Ш. Фур’є, П. Ж. Прудон, К. Маркс, Ф. Енгельс.Очікувані результати: учні навчаться: тлумачити, співвідносити та застосовувати поняття і терміни; аналізувати ідеологічні концепції, які виникають та розвиваються в першій половині XIX ст.; описувати наслідки промислового перевороту; пояснювати сутність консерватизму, лібералізму та утопізму; характеризувати марксизм; розвинуть вміння оцінювати діяльність ідеологів провідних політичних течій першої половини XIX ст., висловлювати власну думку щодо впливу особистості на історію.Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯПояснити назву розділу II «Європа та Америка в добу революцій і на-ціонального об’єднання (1815—1870 рр.)», оголосити тему уроку, його план, мету, завдання, форми роботи. III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ1. Евристична бесіда. 2. Опитування. 3. Тестові завдання. IV. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУGоставити перед класом проблемне запитання. Вивчення нового матеріалу за планом1. Промислова революція (переворот) у країнах Західної Європи та йо-го наслідки. Початок становлення індустріального суспільства. 2. Розви-ток консерватизму. 3. Розвиток лібералізму, 4. Націоналізм. 5. Утопічний соціалізм. 6. Виникнення марксизму.Розповісти про промисловий переворот та дати його основні ознаки.Пояснити причини виникнення ідеологічних концепцій в першій по-ловині XIX ст., зупинитися на консерватизмі та його ідеологах.Охарактеризувати ідеологічні концепції лібералізму та націоналізму, показати погляди ідеологів течій.www.e-ranok.com.ua10Роз’яснити причини виникнення утопічного соціалізму та охаракте-ризувати його на прикладах творів видатних представників.Обговорити основні положення марксизму, розглянути діяльність К. Маркса та Ф. Енгельса. V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ1. Виконання завдань підручника. 2. Робота з візуальними джерела-ми (ілюстрації підручника). 3. Робота з історичною картою. VI. ПІДСУМКИ УРОКУВибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-милках. Підсумовуючи урок, повернутися до проблемного запитання. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ1. Опрацювати матеріал § 4. 2. Виконайте завдання підручника. 3. Творче завдання: напишіть реферат про одного з теоретиків ідеологічних концепцій. Практичне заняття 2Мета: сформувати в учнів уявлення про повсякденне життя людей у XIX ст.; створити умови для розуміння наслідків урбанізації; аналізувати зміни, які відбулися у поглядах людей на моду; визначати вплив суспільства на родинні стосунки; розглянути причини й наслідки фемінізму; охарактеризувати мораль суспільств XIX ст.; розвивати вміння порівнювати різні прояви повсякденного життя різних суспільств та верств населення, а також висловлювати власну думку щодо залежності ступеня розвитку суспільства від рівня освіти.Обладнання: підручник, карта світу.Тип уроку: засвоєння практичних знань.Поняття та назви: рококо, класицизм, ампір, фемінізм, мода.Очікувані результати: закріпити знання, вміння та навички учнів; учні навчаться застосовувати й пояснювати на прикладах поняття і терміни; характеризувати мораль суспільств XIX ст.; визначати вплив суспільства на родинні стосунки; аналізувати зміни, які відбулися у поглядах людей на моду; порівнювати різні прояви повсякденного життя різних суспільств та верств населення, а також висловлювати власну думку.Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯПояснити тему уроку, його план, мету, завдання, форми роботи. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯПровести опитування учнів за завданнями підручника. ІV. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ Проведення практичного заняття за планом1. Зміни у вигляді міст. 2. Житло і хатнє начиння. 3. Шлюбно-сімей-ні стосунки. 4. Мода.Охарактеризувати зміни в архітектурних стилях, процесах урбанізації.Обговорити зміни, які відбулися в житлі людей на початку XIX ст.Розглянути шлюбно-сімейні стосунки, які змінювалися під впливом промислової революції, становлення індустріального суспільства, револю-ційних подій у суспільстві.Обговорити питання становлення моди в різні часи.www.e-ranok.com.ua11Для успішної роботи запропонувати учням скористатися матеріалом на с. 51—56 підручника. V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУОбговорити висновки, отримані під час практичного заняття. VІ. ПІДСУМКИ УРОКУПідбити підсумки роботи учнів на практичному занятті. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯПорівняйте житло та моду початку XIX і XXI ст.