8 ФРН та Італія

Домашнє завдання: вивчити § 8 с. 61-74 відповісти на питання с. 74 виконати завдання у контурній карті с. 5-6

Німеччина 1945-2019 https://sites.google.com/s/1HUD9qnCPyHjw1c2MeA8sHsIS4SYzsNa3/p/0B6WyebpZceUVT3lWdHhLOUJuMUE/edit

Франція та Італія https://sites.google.com/site/urijbak/11-клас/11-klas-vsesvitna-istoria/15-франція-та-італія

Поурочний план

Джерело: https://vseosvita.ua/library/mini-konspekt-uroku-frn-ta-italia-vsesvitna-istoria-11-klas-137816.html


ФРН та Італія

Мета: сформувати в учнів та учениць уявлення про розвиток Федеративної

Республіки Німеччина та Італії в другій половинні XX ст. — на початку XXI

ст.; створити умови для розуміння причин возз'єднання Німеччини; проа-

налізувати дії, які привели до «економічного дива» у ФРН та Італії; визна-

чати особливості розвитку цих держав; охарактеризувати діяльність А. Мер-

кель; розглянути політику С. Берлусконі; порівнювати соціальні програми

ФРН та Італії, висловлювати власну думку щодо приходу до влади популістів.

Обладнання: підручник, атлас, карти світу, Європи.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: бундестаг, «червоні бригади».

Основні дати та події: 3 жовтня 1990 р. — об'єднання Німеччини, 1969 р. — «спекотна осінь».

Історичні постаті: К. Аденауер, В. Брандт, А. Меркель, А. Моро, Дж. Андреотті,

С. Берлусконі.

Очікувані результати: учні та учениці навчяться: називати дати, пов'язані з те-

мою уроку; показувати на карті кордони німецьких земель та Італії; застосо-

вувати й пояснювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати діяль-

ність А. Меркель; аналізувати дії, які привели до «економічного дива» у ФРН

та Італії; порівнювати соціальні програми цих країн, висловлювати власну думку щодо приходу до влади популістів.

Компетентності

Ключові: спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами (доступно

і переконливо висловлювати думки); математична компетентність (перетворювати джерельну інформацію з однієї форми на іншу (текст, графік, таблиця, схема тощо)); ініціативність і підприємливість (використовувати досвід пізнання історії для вибору дієвих життєвих стратегій).

Предметні: хронологічна (уміння учнів та учениць орієнтуватися в історичному

часі); інформаційна (розглянути зміни в міжнародній ситуації за допомогою історичних джерел); просторова (уміння орієнтуватися в історичному просто-

рі); логічна (визначати причини, сутність, наслідки та значення історичних

явищ і подій); аксіологічна (оцінювати значення возз'єднання Німеччини).

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ВСТУПНЕ СЛОВО

Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми роботи.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка виконання завдань підручника (§7). 2. Опитування. 3. Ви-

конання тестових завдань.

IV. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Вивчення нового матеріалу за планом

1. Німеччина в 1949—1974 рр.

2. Німеччина в 1974—1998 рр.

3. Німеччина в 1998—2017 рр.

4. Італія в 1945—1975 рр.

5. Італія в 1976—1990-х рр.

6. Італія на початку XXI ст.

Обсудити причини «економічного дива» у ФРН.

Розглянути розвиток ФРН на її шляху до возз’єднання.

Пояснити причини піднесення країни на початку XXI ст.

Показати наслідки перетворення Італії на республіку та відновлення

її після Другої світової війни.

Обговорити проблеми й досягнення в соціальній сфері Італійської держави.

Охарактеризувати відносини, які склалися в Італії на початку XXI ст.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдань підручника ( ). 2. Робота з візуальними джерелами (ілюстрації підручника). 3. Робота з картою атласу.

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових помилках.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати матеріал підручника (§8) та виконати завдання до нього

( _____)

2. Творче завдання: порівняти діяльність німецьких канцлерів (на вибір).