19 Практичне заняття 3. Укласти і представити історичний портрет одного з монархів XVІ–XVІІІ ст.

Домашнє завдання: виконатии завдання практичної роботи § 16 с. 127 , підготуватись до ТА 3 «Держави Західної Європи у ХVІ — ХVІІ ст.» повтор § 11 - 17

Поурочний план

Джерело: https://naurok.com.ua/urok-z-vsesvitno-istori-dlya-8-go-klasu-na-temu-praktichna-robota-uklasti-i-predstaviti-istorichniy-portret-odnogo-iz-monarhiv-zahidno-vropi-xvi-xvii-stolittya-5771.html


Конспект уроку

з всесвітньої історії

для 8-го класу

на тему

«Практична робота: укласти і представити історичний портрет одного із монархів XVI – XVII століття»

Підготувала

учитель історії та правознавства

Комунального закладу

«Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів

Зміївської районної ради

Харківської області»

Вистороп Тетяна Василівна

2018

Тема. Практична робота: укласти та представити історичний портрет одного з монархів XVI – XVII століття

Мета: з’ясувати особливості правління абсолютних монархів у різних країнах Європи; розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички роботи з історичним матеріалом, вміння аналізувати та робити висновки, роботи в малих групах, вміння складати історичний портрет; виховувати зацікавленість до вивчення теми.

Обладнання: підручник «Всесвітня історія, 8 клас» (О. В. Гісем, О. О. Мартинюк), роздатковий матеріал, ілюстрації.

Тип уроку: урок засвоєння та усвідомлення нових знань

Форма уроку: практична робота

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Перевірка виконання письмових завдань зошита.

2. Самостійна робота («Тест-конроль Історія України+Всесвітня історія» (С. Литовченко, С. Д¢ячков).

Варіант 1

1 А

2 А

3 Г

4 1Б; 2А; 3Г; 4В.

5 1А; 2Г; 3В; 4Б.

6 1, 4, 6.

Варіант 2

1. В

2. В

3. Б

4. 1 Г; 2 А; 3 В; 4Б.

5. 1Г; 2В; 3Б; 4А.

6. 3, 6, 7.

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

1. Робота з візуальними джерелами.

· Розгляньте портрети. Не називаючи імен, скажіть хто вони. (Царі, монархи).

· Що вам відомо про монархів?

2. Вправа «Асоціативний кущ».

· Тож який він, ідеальний монарх? (Діти висловлюють свої припущення)

· Таким має бути ідеальний монарх на вашу думку. А сьогодні ми дізнаємося якими були монархи Західної Європи у 16 – 17 ст. та складемо історичний портрет монархів Західної Європи.

IV. Основна частина.

1. Робота з візуальними джерелами.

Рішельє Людовік XIV Єлизавета І

Карл І Стюарт Карл V

· Розгляньте зображення та назвіть історичних діячів. Що можна про них сказати за портретами? Які риси характеру можна розгледіти за зображеннями?

2. Робота в малих групах.

Клас поділяється на 5 груп та отримують завдання скласти письмовий історичний портрет монарха.

1) Як відбувалося становлення особистості історичного діяча?

1.1. Де і коли він народився?

1.2. Де і в яких умовах жив, зростав, виховувався?

1.3. Як формувалися його погляди?

2) Особисті якості й риси характеру.

2.1. Як особисті якості діяча впливали на його діяльність?

2.2. Які з його особистих якостей вам подобаються, а які ні?

3) Діяльність історичного діяча.

3.1. Схарактеризуйте основні справи його життя.

3.2. Які успіхи й невдачі були в його справах?

3.3. Які верстви населення підтримували його діяльність, а які ні, і чому?

3.4. Хто був його друзями, а хто ворогами, і чому?

3.5. Якими були наслідки його діяльності: а) для сучасників; б) для нащадків.

3.6. За що людство пам'ятає цю людину?

4) Яке ваше особисте ставлення до історичного діяча?

4.1. Які почуття викликає у вас його діяльність?

4.2. Як ви ставитеся до засобів і методів його діяльності? Обґрунтуйте свою позицію.

1-ша група: Карл І Стюарт

2-га група: Карл V

3-тя група: Людовік XIV

4-та група: Єлизавета І

5-та група: Кардинал Рішельє

3. Презентація історичних портретів (вибірково).

V. Узагальнення та систематизація знань.

1. Розподіліть твердження.

Карл І

Карл V

Людовік XIV

Єлизавета І

Рішельє

З, І

И, Ї

Б, Д, Є

В, Ж

А, Г, Е

А походить з небагатої дворянської родини

Б став королем у п’ятирічному віці

В війна з Шотландією

Г упродовж 18 років фактично правив Францією за короля

Д відмовився призначати першого міністра

Е за його правління було підписано «Едикт милості»

Є впорядкував судову систему

Ж страта Марії Стюарт

З 11 років не скликав Парламент

И Став імператором Священної Римської імперії

І Оголосив війну парламенту

Ї Оборона Відня

2. Вправа «Асоціативний кущ».

· Чи співпадає ваше уявлення про ідеального монарха з особистими якостями реальних монархів Західної Європи 16 – 17 століття?

VI. Підсумки уроку.

1. Вправа «Рефлексія»

Доповніть речення:

Мені було відомо….

Я дізнався…

Я зрозумів…

VII. Домашнє завдання.

1) Повторити § 14 – 15 підручника