56 Практичне заняття 12 У чому цінність культури Стародавнього Риму.

Домашнє завдання: вивчити § 54 с. 243-246 відповісти на питання с.246 виконати завдання у контурній карті с.

Поурочний план

Джерело https://www.schoollife.org.ua/tema-praktychne-zanyattya-u-chomu-tsinnist-kultury-starodavnoho-rymu-vsesvitnya-istoriya-istoriya-ukrajiny-6-klas-nova-prohrama/

Тема: Практичне заняття. У чому цінність культури Стародавнього Риму (Всесвітня історія. Історія України 6 клас. Нова програма)

Шкільне життя 12.05.2015

0 6 459

Мета: на основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково – дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Забезпечити механізм розвитку критичного мислення дітей, уміння шукати шляхи вирішення проблеми.

Обладнання: Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О.І. Пометун, П.В.Мороз, Ю.Б. Малієнко.-К.: Видавничий дім «Освіта», 2014 – 256 с., наочність.

Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок і умінь.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  • описувати пам’ятки давньоримської архітектури;
  • оцінювати внесок Римської цивілізації та культури в історію людства;
  • наводити приклади речових пам’яток історії.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Самостійна робота, ключ – 1. А 2.Г 3.Б 4.А 5.Б 6.В 7.А 8.Г 9.Б 10.В

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

До наших днів повністю або частково дійшли сотні творів великих римських письменників і поетів, учених і мандрівників, ораторів і мудреців. Наприклад, вірші та поеми Вергілія, Горація та Овідія дотепер є не тільки шедеврами світової літератури, але й невичерпним джерелом для нових творів.

У I ст. н. е. Пліній Старший у своїй праці «Природнича історія» зібрав відомості про досягнення в різних науках. Історії давніх народів присвячені праці Тацита, Плутарха, Діона Кассія.

«Батьком географії» часто називають невтомного мандрівника Страбона.

Закони багатьох сучасних держав використовують положення римського права.

Культура давніх римлян багато в чому визначила розвиток світової цивілізації. Але рівень культури визначається не тільки писемними пам’ятками, а й іншими видами людської діяльності: образотворчим мистецтвом, містобудуванням, архітектурою.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Завдання 1

1) Працюючи з текстом, випишіть імена римських поетів і письменників і назви їхніх творів.

2) Що сьогодні означає слово «меценат»?

Завдання 2

1) Спираючись на текст і малюнки, поміркуйте: у чому ви вбачаєте взаємозв’язок римської та грецької архітектури? У чому виявилась їх відмінність?

2) Випишіть у зошит, які відкриття римської архітектури збереглися в сучасному будівництві. Які враження на вас справляють давньоримські архітектурні пам’ятки?

Завдання 3

Використовуючи текст, порівняйте школу в Римській імперії із сучасною. Які наукові знання розвивалися в Римській державі? Заповніть у зошитах таблицю.

Римська школа

Сучасна школа

Спільне

Відмінне

V.Закріплення знань учнів

Запитання:

  1. Чому I—II ст. н. е. називають «золотим віком» римської культури?
  2. Що нового внесли римляни в архітектуру й містобудування?
  3. Чим подібні грецька й римська скульптури? Чим вони відрізняються?

VІ. Домашнє завдання

  1. Опрацювати матеріал §54