Домашнє завдання: вивчити § 38 с. 173-178 відповісти на питання с. 178 вивчити питання про скіфів з відеоджерел на сайті цчителя https://sites.google.com/site/urijbak/6-istoria-starodavnogo-svitu/42-практичне-заняття-10-що-геродот-писав-про-скіфів
Поурочний план
Джерело
(Всесвітня історія. Історія України 6 клас)
Тема: Практичне заняття. Що Геродот писав про скіфів
Мета: На основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково - дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Забезпечити механізм розвитку критичного мислення дітей, уміння шукати шляхи вирішення проблеми. Виховувати почуття любові до історії.
Обладнання: Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О.І. Пометун, П.В.Мороз, Ю.Б. Малієнко.-К.: Видавничий дім «Освіта», 2014 - 256 с., наочність.
Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок і умінь.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
Хід уроку
І. Організаційний момент
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Самостійна робота, ключ – 1.В 2.Г 3.Б 4.В 5.Б 6.А 7.В 8.В 9.Б 10.Г
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Скіфи не знали писемності й не залишили після себе рукописних пам’яток. Утім, скіфська історія оживає в писемних творах інших народів, насамперед працях давньогрецького історика мандрівника Геродота.
Учні зачитують доповіді «Батько історії- Геродот»
ІV. Вивчення нового матеріалу
Практична робота
Об’єднайтесь у малі групи, оберіть фрагмент для вивчення. Прочитайте його, роздивіться ілюстрації й обговоріть відповіді на поставлені запитання. Представте класу результати роботи у вигляді опису вашої уявної подорожі Стародавньою Скіфією.
Методична порада – робота в малих групах
Робота в малих групах дозволяє набути навичок, які необхідні людині для спілкування та співпраці (співробітництва).
Після того як учитель об'єднав учні у малі групи і вони отримали завдання, група за короткий час повинна виконати це завдання та оголосити результати роботи своєї групи.
Правила роботи в малих групах, які допоможуть організувати їх роботу, які слід оголосити учням:
1. Швидко розподіліть ролі в групі:
Спікер (керівник групи):
Секретар:
Спостерігач (тайм-кіпер):
Доповідач:
2. Починайте висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі.
3. Дотримуйтесь одного з правил активного слухання, головне не перебивайте один одного.
4. Обговорюйте ідеї, а не особи учнів, що висловили цю ідею.
5. Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи.
6. Намагайтеся в групі дійти спільної думки, хоча в деяких випадках у групі може бути особлива думка і вона має право на існування.
Увага! Будьте готові до підвищеного робочого шуму, характерного для інтерактивних методів.
V. Закріплення знань учнів
Закінчіть речення: « Після практичної роботи я знаю…; вмію …; розумію …»
VІ. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал § 19
2. Скласти тематичний кросворд
Додаток до уроку №21
Самостійна робота ________________
(прізвище, ім’я учня)
1. Коли розпочалась залізна доба?
А) ІІІ тис. до н.е. Б) ІІ тис. до н.е.
В) І тис. до н.е. Г) І ст. н.е.
2. Які найперші племена Північного
Причорномор’я відомі?
А) Скіфи Б) Сармати В) Слов’яни Г) Кімерійці
3. Найвідоміший цар скіфів - це
А) Соломон Б) Атей В) Хаммурапі Г) Дарія І
4. Основне заняття кімерійці?
А) Землеробство Б) Рибальство
В) Скотарство Г) Торгівля
5. Хто витіснив кіммерійців?
А) Сармати Б) Скіфи В) Слов’яни Г) Перси
6. Нагрудна прикраса, ознака влади у скіфів?
А) Пектораль Б) Намисто
В) Золотий ланцюжок Г) Хомут
7. Що в перекладі означає слово «савромати»?
А) Непереможні Б) Великі воїни
В) Оперезані мечем Г) Вмілі лучники
8. Де були поховання скіфських царів?
А) Печерах Б) Пірамідах В) Курганах Г) Їх спалювали
9. Який стиль у прикрасах був притаманний
скіфському мистецтву?
А) Рослинний Б) Звіриний В) Фігурний Г) Ступінчатий
10. Хто витіснив скіфів з Причорномор’я скіфів?
А) Слов’яни Б) Гуни
В) Готи Г) Сармати
_______
Додаток до уроку №21
Самостійна робота ________________
(прізвище, ім’я учня)
1. Коли розпочалась залізна доба?
А) ІІІ тис. до н.е. Б) ІІ тис. до н.е.
В) І тис. до н.е. Г) І ст. н.е.
2. Які найперші племена Північного
Причорномор’я відомі?
А) Скіфи Б) Сармати В) Слов’яни Г) Кімерійці
3. Найвідоміший цар скіфів - це
А) Соломон Б) Атей В) Хаммурапі Г) Дарія І
4. Основне заняття кімерійці?
А) Землеробство Б) Рибальство
В) Скотарство Г) Торгівля
5. Хто витіснив кіммерійців?
А) Сармати Б) Скіфи В) Слов’яни Г) Перси
6. Нагрудна прикраса, ознака влади у скіфів?
А) Пектораль Б) Намисто
В) Золотий ланцюжок Г) Хомут
7. Що в перекладі означає слово «савромати»?
А) Непереможні Б) Великі воїни
В) Оперезані мечем Г) Вмілі лучники
8. Де були поховання скіфських царів?
А) Печерах Б) Пірамідах В) Курганах Г) Їх спалювали
9. Який стиль у прикрасах був притаманний
скіфському мистецтву?
А) Рослинний Б) Звіриний В) Фігурний Г) Ступінчатий
10. Хто витіснив скіфів з Причорномор’я скіфів?
А) Слов’яни Б) Гуни
В) Готи Г) Сармати
_______
Додаток до уроку №21
Самостійна робота ________________
(прізвище, ім’я учня)
1. Коли розпочалась залізна доба?
А) ІІІ тис. до н.е. Б) ІІ тис. до н.е.
В) І тис. до н.е. Г) І ст. н.е.
2. Які найперші племена Північного
Причорномор’я відомі?
А) Скіфи Б) Сармати В) Слов’яни Г) Кімерійці
3. Найвідоміший цар скіфів - це
А) Соломон Б) Атей В) Хаммурапі Г) Дарія І
4. Основне заняття кімерійці?
А) Землеробство Б) Рибальство
В) Скотарство Г) Торгівля
5. Хто витіснив кіммерійців?
А) Сармати Б) Скіфи В) Слов’яни Г) Перси
6. Нагрудна прикраса, ознака влади у скіфів?
А) Пектораль Б) Намисто
В) Золотий ланцюжок Г) Хомут
7. Що в перекладі означає слово «савромати»?
А) Непереможні Б) Великі воїни
В) Оперезані мечем Г) Вмілі лучники
8. Де були поховання скіфських царів?
А) Печерах Б) Пірамідах В) Курганах Г) Їх спалювали
9. Який стиль у прикрасах був притаманний
скіфському мистецтву?
А) Рослинний Б) Звіриний В) Фігурний Г) Ступінчатий
10. Хто витіснив скіфів з Причорномор’я скіфів?
А) Слов’яни Б) Гуни
В) Готи Г) Сармати
_______
Додаток до уроку №21
Самостійна робота ________________
(прізвище, ім’я учня)
1. Коли розпочалась залізна доба?
А) ІІІ тис. до н.е. Б) ІІ тис. до н.е.
В) І тис. до н.е. Г) І ст. н.е.
2. Які найперші племена Північного
Причорномор’я відомі?
А) Скіфи Б) Сармати В) Слов’яни Г) Кімерійці
3. Найвідоміший цар скіфів - це
А) Соломон Б) Атей В) Хаммурапі Г) Дарія І
4. Основне заняття кімерійці?
А) Землеробство Б) Рибальство
В) Скотарство Г) Торгівля
5. Хто витіснив кіммерійців?
А) Сармати Б) Скіфи В) Слов’яни Г) Перси
6. Нагрудна прикраса, ознака влади у скіфів?
А) Пектораль Б) Намисто
В) Золотий ланцюжок Г) Хомут
7. Що в перекладі означає слово «савромати»?
А) Непереможні Б) Великі воїни
В) Оперезані мечем Г) Вмілі лучники
8. Де були поховання скіфських царів?
А) Печерах Б) Пірамідах В) Курганах Г) Їх спалювали
9. Який стиль у прикрасах був притаманний
скіфському мистецтву?
А) Рослинний Б) Звіриний В) Фігурний Г) Ступінчатий
10. Хто витіснив скіфів з Причорномор’я скіфів?
А) Слов’яни Б) Гуни
В) Готи Г) Сармати