28 Практичне заняття 4. Повсякденне життя. Моральний стан радянського суспільства

Домашнє завдання: вивчити § 16 с. 151-158 ?. 157, читати 17-18 с. 158-168 ? С.167

Повсякденне життя. Моральний стан радянського суспільства.

Поурочний план

Джерело https://naurok.com.ua/konspekt-uroku-prezentaciya-na-temu-praktichne-zanyattya-povsyakdenne-zhittya-moralniy-stan-radyanskogo-suspilstva-8955.html

Тема уроку: Практичне заняття.

Повсякденне життя. Моральний стан радянського суспільства.

Мета уроку:

· дати уявлення про основні риси суспільно-політичного життя в добу «застою»;

· описати суперечливі процеси в розвитку тогочасного суспільства;

· розкрити особливості повсякденного життя пересічного радянського громадянина часів «застою»;

· творчо застосовувати набуті знання під час складання характеристики історичних персоналій;

· розвивати критичне мислення, просторову уяву, увагу, навики самостійного встановлення причинно-наслідкових зв’язків;

· виховувати доброзичливе ставлення до людей, культуру мовлення, естетичний смак, толерантність, демократизм, порядність.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.

Форма уроку: практичне заняття.

Обладнання та матеріали: мультимедійні засоби (проектор, екран, ноутбук чи комп’ютер, презентація PowerPoint), дошка, роздавальний матеріал, підручник.

Очікувальні результати. Учні зможуть:

· використовувати карикатури, схеми, діаграми, відеоматеріали як джерело інформації про суспільно-політичне та соціально-економічне життя УРСР доби «застою»;

· порівнювати, аналізувати, робити аргументовані висновки щодо суспільно-політичного життя означеного періоду;

· визначати основні тенденції й протиріччя суспільного життя в добу «застою»;

· удосконалити наявні навики роботи з різними типами історичних джерел.

Хід уроку

І Організаційний момент (1-2 хв.)

ІІ Мотивація навчальної діяльності (2-3 хв.)

Повідомлення теми, мети уроку (Слайд 1-2)

ІІІ Вивчення нового матеріалу (25-30 хв.)

План.

1. Інтелектуальна розминка (Слайд 3).

2. Аналіз карикатур радянських часів (Слайд 4-10).

3. Анекдот як цінне історичне джерело (Слайд 11-13).

4. Аналіз діаграм, статистичних даних (Слайд 14-16).

5. Історична постать (Слайд 17-19).

6. Відеозал (Слайд 20).

IV Систематизація та узагальнення знань і вмінь учнів (2-3 хв.)

Рефлексія.

Вправа «Незакінчене речення»:

- на уроці мені було цікаво…

- на уроці я навчився/навчилася…

V Домашнє завдання

Повторити матеріал теми.