5. ПЕРЕБІГ БОЙОВИХ ДІЙ У 1943-1944 рр.
УРОК 5. ПЕРЕБІГ БОЙОВИХ ДІЙ У 1943-1944 рр.
Д.З: § 4 с.43 - 52 ? - с. 52 підготуватись до ПР 1
Мета:
• показувати на історичній карті основні театри воєнних дій, місця основних битв;
• визначати характер, корінний перелом, наслідки Другої світової війни, цілі та завдання конференцій держав Антигітлерівської коаліції;
• аналізувати результати перемовин у Тегерані та Ялті;
• оцінювати роль Другого фронту;
• характеризувати діяльність: В. Черчилля, Ф. Рузвельта, Й. Сталіна, Г. Жукова, Д. Ейзенхауера;
• тлумачити та застосовувати поняття й терміни: Антигітлерівська коаліція, Другий фронт, «Велика трійка», корінний перелом.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ УРОКУ
Повідомлення теми та завдань уроку.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Запитання і завдання
• Розкажіть про основні положення плану «Ост».
• Визначте особливості «нового порядку» в окупованих країнах Європи.
• Розкажіть про діяльність партизан в роки війни.
• Якою була доля «остарбайтерів»?
• Що таке Голокост ? Яку політику щодо євреїв проводили нацистські лідери?
• Схарактеризуйте рух Опору в одній з окупованих європейських країн.
• Чому в русі Опору брали участь представники різноманітних прошарків населення, незалежно від політичних і релігійних переконань?
• У чому виявилася єдність фронту і тилу в СРСР у роки Другої світової війни?
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Робота з картою
• Покажіть місця, які пов’язують з корінним переломом у Другій світовій війні на користь Антигітлерівської коаліції.
IV. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Поразка німецьких військ на Орловсько-Курській дузі, «битва за Дніпро» — завершення корінного перелому на радянсько-німецькому фронті
Робота з картою
• Покажіть на карті «Вихід радянських війн до р. Дніпро (липень-вересень 1943 р.)» (с. 34 підручника) та розкажіть про перебіг подій у «битві за Дніпро».
Робота з діаграмою
Учні слухають учителя, розглядають діаграму та відповідають на запитання до неї.
Запитання
• Які висновки можна зробити за даними діаграми?
Поразка німецьких та італійських війську Тунісі і висадження англо-американських військ в Італії
Повідомлення учнів
Виступ учнів з повідомленням про поразку німецьких та італійських військ у Тунісі та висадження англо-американських військ в Італії.
Робота з картою
• Прокажіть хід визволення Північної Африки та Італії союзними військами. Перебіг бойових дій у Тихому океані
Складання тез
Учні, слухаючи учителя, складають тези «Встановлення США контролю над Тихоокеанським регіоном на початку 1944 року».
• Січень 1944 р. — США встановили контроль над Маршалловими островами, а з часом — над Маріанськими;
• липень — початок операції зі звільнення Філіппін;
• літо 1944 р. — початок «повітряного наступу» проти Японії;
• 23-27 жовтня 1944 р. — найбільша в історії Другої світової війни морська битва (330 великих кораблів: в т.ч. 39 авіаносців та 21 лінкор) біля острова Лейте (Філіппіни) і розгром японського флоту та авіації;
• наступальна операція японської армії на півдні Китаю;
• атаки «камікадзе» проти американського флоту.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Робота з таблицею
• Заповніть таблицю «Основні наступальні операції радянських та американських військ у 1944 р.»
Робота з картою
• Покажіть головні битви та воєнні кампанії в Європі, Африці та в Тихоокеанському регіоні.
Метод уявного мікрофона
• Яку тему ми вивчали?
• Що нового з’ясували?
• Що було найбільш цікавим?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
• Опрацювати текст підручника на с. 32-37, відповісти на запитання і виконати завдання до нього.
• Підготувати повідомлення про подвиги жінок-військових: Валентини Гризодубової, Марії Доліної та ін.
• Підготувати есе за темою «Зміна ролі чоловіка і жінки в повсякденному житті в умовах війни».
Д.З: § 4 с.43 - 52 ? - с. 52 підготуватись до ПР 1
Назва операції
Дата проведення
Результат