51 Урок 7 контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Стародавній Рим за царської та республіканської доби».

Домашнє завдання: читати § 50 с.226-230 відповісти на питання с.230 виконати завдання у контурній карті с.

Електронні тести з історії учителя Юрія Бака на "Острові знань" http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-38DF5FF7C3CC5/list-BB03C82726

Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Стародавній Рим за царської та республіканської доби.»

Мета: узагальнити й систематизувати знання за темою; розвивати вміння аналізувати історичні факти й події, узагальнювати фактичний матеріал, робити висновки, давати характеристику історичним діячам, розкривати їх місце і значення в історичному процесі, визначити рівень засвоєння учнями знань за темою; розвивати вміння давати письмові відповіді, самостійно працювати, виховувати повагу до історії України.

Тип уроку: урок контролю і корекції навчальних досягнень.

Обладнання: картки з тестовими завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.

ІІ. Виконання завдань

Учні отримують картки із завданнями.

ІІІ. Домашнє завдання

Повторити матеріал § 43-49

Тест

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Стародавній Рим за царської та республіканської доби»

Дата _______________________ Прізвище, ім’я _______________________

Виберіть правильну відповідь

1. Укажіть від якого року римляни вели своє літочислення.

А)390р.д.н.е Б)753р.д.н.е В) 509р.д.н.е Г)256р.д.н.е

2. Укажіть в якому столітті в Римі було створено республіку

А) у 3 ст.д.н.е Б)5ст.д.н.е В) 6ст.д.н.е Г) 8 ст.д.н.е

3.Укажіть назву народу, який заснував перше державне утворення на землях Італії.

А)галли Б) греки В) етруски Г)єгиптяни

4. Укажіть ім’я народного трибуна, організатора прийняття земельного закону на користь ветеранів, та відставних солдат.

А)Гай Марій Б) Публій Карнелій В) Тиберій Гракх Г) Тарківіній Гордий

5.Дайте визначення поняттю

Диктатор-

Тріумвірат-

6.Установіть хронологічну послідовність

А)Початок 3 пунічної війни

Б)Створення республіки в Римі

В)Прийняття Законів 12 таблиць

Г)Заснування римських провінцій на островах Сардинія та Корсика

7. Установіть хронологічну послідовність

А)Початок 2 пунічної війни

Б)Захоплення Риму племенами галлів

В) Повернення військової реформи в Римській імперії

Г)Битва під Замами

Поурочний план

Джерело https://www.schoollife.org.ua/tema-urok-kontrolyu-i-korektsiji-navchalnyh-dosyahnen-uchniv-iz-temy-starodavnij-rym-za-tsarskoji-ta-respublikanskoji-doby-vsesvitnya-istoriya-istoriya-ukrajiny-6-klas-nova-prohrama/

Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Стародавній Рим за царської та республіканської доби»

Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси; виховувати зацікавленість історією.

Тип уроку: урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів

Обладнання: картки з тестовим завданням.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина уроку

Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.

ІІ. Виконання завдань

Відповіді:

1)А 2)Г 3)Б 4)Б 5)Г 6)Б 7)Б 8)А 9)В 10)Б 11)Б 12)В

13) 1-Б, 2- В, 3-А

14) А, Б, В.

15) В, А, Б, Г.

16) У 49 році до н. е. Цезар, перейшовши з легіонами річку ... (Рубікон), роз-

почав нову ... (громадянську) війну. Він захопив Рим, а його супротивник

... (Помпей) втік до Греції, де зібрав армію. Вирішальна битва відбулася

біля міста ... (Фарсал). Перемогу одержав ... (Цезар), а ... (Помпей) втік

до Єгипту, де його було ... (вбито). Цезар, прибувши до Єгипту, став на

бік єгипетської цариці ... (Клеопатри). Посадивши її на трон, Цезар ви-

рушив до Малої Азії, де розбив армію сина Мітридата ... (Фарнака). Повернувшись до Риму, Цезар відсвяткував чотири ... (тріумфи). Він був проголошений ... (диктатором) та отримав титул ... (імператора). У 44 році до н. е. під час засідання сенату Цезар був ... (убитий).

ІІІ. Домашнє завдання

Повторити § 43-47

Тест №8 (Всесвітня історія. Історія України 6 клас)

Тема «Стародавній Рим за царської та республіканської доби»

Дата ______________ Клас_____ Прізвище, ім’я __________________________

І рівень (0,5 бали)

1

1. Який правитель був останнім царем Риму?

А) Тарквіній Горди Б) Ромул В) Сервій Туллій Г) Цезар

2

2. Як називали в Римі корінних жителів, що походили від перших

поселенців — засновників міста?

А) плебеї Б) демос В) аристократи Г) патриції

3

3. Кому з римських полководців належить вислів: «Прийшов,

побачив, переміг!»?

А) Гнею Помпею Б) Юлію Цезарю В) Октавіану Августу Г) Траяну

4

4. Де відбулась вирішальна битва між Антонієм і Октавіаном?

А) під Фарсалом Б) біля мису Акцій

В) при Філіппах Г) при Замах

5

5. У результаті Третьої Пунічної війни (149—146 рр. до н. е.) Рим:

А) розгромив Македонію Б) захопив Єгипет

В) здобув Іспанію Г) знищив Карфагенську державу

6

6. Якого принципу дотримувалися римляни в управлінні

підкорених народів?

А) «Хліба і видовищ!» Б) «Поділяй і володарюй!»

В) «Щодо ворога все дозволено» Г) «Прийшов, побачив, переміг!»

7

7. У результаті громадянської війни 49—45 рр. до н. е. у

Стародавньому Римі встановлено:

А) народний трибунат Тиберія Ґракха Б) довічну диктатуру Юлія Цезаря

В) принципат Октавіана Августа Г) домінат Аврелія Діоклетіана

8

8. Що означає вислів «перейти Рубікон»?

А) зворотної дороги немає Б) вступити в нерівний бій

В) визначити долю переможеного Г) здійснити напад

9

9. Керівник повстання гладіаторів?

А) Цезар Б) Леонід В) Спартак Г) Александр

10

10. Союз трьох полководців?

А) Дуомвірат Б) Тріумвірат В) Октавіат Г) Декавіат

11

11. Як називали центральний майдан Риму?

А) Колізей Б) Форум В) Ареопаг Г) Тріумф

12

12. Який символ міста Рим?

А) Собака Б) Гуси В) Вовчиця Г) Лисиця

ІІ рівень (1 бал)

13. Установіть відповідність між поняттями та їхніми визначеннями

1) Терор

А) Необмежена влада людини або групи людей

2) Проскрипції

Б) Масові позазаконні вбивства

3) Диктатура

В) Списки людей, оголошених поза законом

___________________________

14. Хто з названих видатних римських полководців і політиків утворював Перший тріумвірат (виберіть три правильні відповіді)?

А) Помпей

Б) Красс

В) Юлій Цезар

Г) Октавіан

Д) Лепід

Е) Цицерон

Є) Антоній

15. Установіть хронологічну послідовність подій

А) діяльність братів Гракхів

Б) диктатура Сулли

В) «золота доба» Римської республіки

Г) Перший тріумвірат

__________________________________

ІІІ рівень (3 бали)

16. Вставте пропущені слова.

У 49 році до н. е. Цезар, перейшовши з легіонами річку _______________________, розпочав нову _____________________ війну. Він захопив Рим, а його супротивник

____________________втік до Греції, де зібрав армію. Вирішальна битва відбулася

біля міста _________________. Перемогу одержав ____________, а ______________ втік до Єгипту, де його було ______________. Цезар, прибувши до Єгипту, став на

бік єгипетської цариці __________________. Посадивши її на трон, Цезар вирушив до Малої Азії, де розбив армію сина Мітридата Фарнака. Повернувшись до Риму, Цезар відсвяткував чотири ___________________________. Він був проголошений

__________________ та отримав титул ___________________. У 44 році до н. е. під

час засідання сенату Цезар був ___________________.

Оцінка____________