Домашнє завдання: вивчити § 18 с. 117-124 відповісти на питання с 124
Поурочний план
Джерело: https://www.schoollife.org.ua/233-2018/
Правознавство 9 клас
Тема уроку: Практичне заняття. Захист прав споживачів. особливості електронного продажу й операції і кредитною картою.
Мета уроку:
v ознайомити учнів із правами споживача та їх порушеннями.
v охарактеризувати способи захисту прав споживачів.
v навчити учнів застосовувати законодавство на практиці.
v ознайомити учнів з особливостями використання пластикових карток та електронного продажу.
Обладнання уроку: підручник, роздатковий матеріал, Конституція України, Цивільний Кодекс України, пластикова банківська карточка, фотоматеріали.
Тип уроку: комбінований
Розвиток предметних компетентностей:
Хід уроку
І. Підготовчий етап
Підготовка учнів до уроку та роботи в класі
ІІ. Основний етап
Перевірка домашнього завдання (картки – розв’язування юридичних ситуацій та задач).
Картки з завданнями:
1. Визначте право володіння,користування та розпорядження у таких ситуаціях:
А) отримання будинку у спадок
Б)керування автомобілем за довіреністю
В)Здача складу у оренду
Г)Продаж квартири власником
2. Визначте види власності:
A. ранець школяра
B. залізничний вокзал
C. міська школа
D. телевізор,куплений подружжям
3.Визначте вид дієздатності:
A. Громадянин В.,13 років
B. Громадянин К., 19років
C. Громадянин С, 15років
D. Громадянинка В,16 років, зареєстрована як приватний підприємець
E. Громадянина Ф, 18років, хвора на хронічне психічне захворювання.
4.Розвяжіть юридичну задачу.
Робітник археологічної експедиції С. підчас розкопок знайшов скарб – горщик із золотими та срібними монетами.
1. Як має вчинити археолог з скарбом?
2. Чи отримає археолог винагороду за знайдений скарб?
Оголошення теми та мети уроку.
Бесіда
1.Чи часто ви відвідуєте магазини, кафе, користуєтеся громадським транспортом?
Робота з термінами:
Споживач –
Продавець –
Виконавець –
Ознайомлення з нормативними документами
· Закон України «Про захист прав споживачів»
Права споживачів:
1. Право на вільний вибір товару ( роботи, послуги).
2. Право на гарантований рівень споживання.
3. Право на належну якість товарів.
4. Право на безпеку товарів ( робіт, послуг).
5. Право на необхідну, доступну, достовірну інформацію про кількість, якість і асортимент товарів ( робіт, послуг).
6. Право на відшкодування збитків, обмін товару неналежної якості.
7. Право на звернення до суду та інших уповноважених державних органів за захистом порушених прав.
8. Право на об’єднання в громадські організації споживачів .
Робота з підручником
1. Ст.120 – ознайомтеся з пам’яткою споживача
Робота в парах
Що потрібно зробити, щоб спекти торт?
Вибрати необхідні дії, поставити їх в порядку виконання.
Спекти торт.
Піти в магазин.
Оформити кредит.
Прийти додому.
Вибрати необхідні продукти.
Перевірити здачу.
Отримати касовий чек.
Заплатити гроші.
Робота в пара
Чи не залишились ви обманутим покупцем?
Виберіть необхідні, на вашу думку, дії
- Попросити сертифікат якості
- Вибрати необхідні продукти
- Не перевіряти здачу
- Купляти продукти тільки у знайомого продавця
- Купляти дешевші продукти у стихійних місцях
- Не оплатити комунальні послуги
- Вимагати чек у продавця
- Викинути продукти, якщо вони не якісні
Вправа «Мікрофон»
Як ви ставитесь до касового чека?
Позитивно, негативно, тому що …
l Щоб перевірити наявність куплених продуктів
l Ні для чого
l Щоб обміняти продукти в разі необхідності
l Щоб звернутися за захистом своїх прав споживача
l Це обов'язок продавця
l Я ніколи не беру чек у магазині
Робота з підручником
Ст..122 опрацюйте пам’ятка користувача банківською карткою.
Вправа «Мікрофон»
Які небезпеки можуть, на вашу думку, очікувати користувачів системи електронного продажу?
Робота з підручником
Ст.123 опрацюйте пам’ятку покупця в мережі Інтернет.
Завдання для групи 4. Хто захистить мої права споживача?
Виберіть та поставте по-порядку органи, куди можете звернутись з приводу порушення ваших прав споживача
l Суд
l Звернення до директора магазину з заявою-скаргою
l Товариство із захисту прав споживача
l Радіо-телепередачі “ Споживач”
l Звернення в пресу ( колонка “ Права споживача”)
l Ніхто не захистить моїх прав споживача
ІІІ. Заключний етап
Підбиття підсумків уроку
Складіть формулу секрету успіху для захисту прав споживачів ( виробник – постачальник- продавець-покупець)