30-11-2019
In de ochtend een lange wandeling, waar ik onbedoeld weer langs de Tongelreep kwam te lopen. Gevroren en zonnig weer dus dat leverde weer mooie plaatjes op.
In de avond een Belgisch biertje met de mooie zin:
Deze zot gaat nu een Brugse pakken
29-11-2019
Bezig geweest met standbeelden van de reis Spanje-Portugal van 2016, deze aangevuld en verhaaltje bij Foto Har:
Deze foto heb ik gebruikt als achtergrond voor mijn fb-pagina Hof der Hoven. Een schrijver, een dichter, mijn ding. Een foto van een rondreis Spanje-Portugal in 2016. Nu heb ik de foto's nog eens bekeken van die reis. Heel veel standbeelden moesten nog aangevuld worden in het fotoalbum "Standbeelden", hier te zien bij Foto Har. Het mooie van zo'n album is dat ik mijn foto's kan rangschikken, groeperen. Op de computer staan ze in mappen, op volgorde dat wel, maar wel een beetje verloren. Voor de toeschouwer zal het wel vreemd overkomen, maar voor mij hebben deze foto's herinneringen. Ik doe het ook voor mezelf. Het is wel even wat werk om dit alles uit te zoeken, maar ondertussen heb ik weer van deze reis genoten. En van de standbeelden kan ik ook blijven genieten. Zo veel creativiteit. Creaties kan ik zeer waarderen.
Gedicht Hof der Hoven
Komt er eindelijk een chocoladeletter Ö? Jamin neemt oproep Eus serieus
Schrijver Özcan Akyol
Mijn vrouw maakt er geen punt van. Zij heet Inge en krijgt nooit een punt bij haar letter.
19-11-2019
In het midden van de week, dan is het weer bijna weekend. Tijd voor een limerick.
Met deze had ik willen beginnen, een mooie start voor een nieuwe rubriek. De planning liep anders. Anderen drongen voor, maar nu dan... Limerick.
Limerick is een stad in Ierland. Op een rondreis ben ik er langsgekomen. Deze foto bij Bunratty Castle is er 15 km vandaan. Mijn vader ging 40 jaar eerder naar Ierland. We zijn allebei in Killarney geweest en dichter in de buurt van Limerick gekomen.
Limerick
In Ierland is er een stad die heet Limerick
Mijn vader ging erheen en later kwam ik
Met slechts vijf zinnen
Een rijm verzinnen
Dat maakt een dichter nog geen slimmerik
16-11-2019
110-jarig bestaan van FC Eindhoven, een dag eerder is de wedstrijd FC Eindhoven - MVV met het clublied van Luc Vaesen
Foto's en video's van het Blauw-Wit feestje:
Nieuw toegevoegd gedicht van oud stadsdichter "Het was geweldig":
13-11-2019
Stamboomverhaal overgrootouders en opa uit Amsterdam en Eindhoven Floralaan geboorteplek, foto uit de krant
12-11-2019
In het midden van de week, dan is het weer bijna weekend. Tijd voor een limerick.
Eindhoven Glow, het jaarlijks terugkerende lichtfestival is weer begonnen.
Dit is de week van Eindhoven Glow. Wat rijmt er nu op glow? Blow, flow, slow, row, low, ow...Dan maar in het Engels.
Eindhoven Glow
This is the week of Eindhoven Glow
You’ll walk through the city very slow
Seeing colors of light
Shining dark or bright
And at once your mind begins to flow
(Limerick: Harrie van Hoof)
11-11-2019
Mark van Bommel en Jeroen Zoet, PSV, keeper gepasseerd niet, zo handig. Volgende zin gemaakt:
Mark, van Bommelding is geen sprake, alleen zonder spatie een Zoet misverstand.
10-11-2019
Lunchloop Hardlopen 4,7 km, versnelling van manege tot Floraplein (1,7 km in 9:52 min =5:46/km), mijn 2e beste tijd, 7 sec. sneller dan 1-11-2019
09-11-2019
Zaterdagavond wandeling Glow, foto's:
Een jaar geleden: Nightwish, Beast in Black
Fotoalbums van vijf jaar geleden in Berlijn:
#BerlinWall30 30 jaar geleden dat de Berlijnse muur viel? Hier 5 jaar geleden stond hij nog overeind!
08-11-2019
Zon en fontein vandaag op het #Floraplein in #Eindhoven
En schaduwen op de Leenderweg. Vanaf hier: Lunchloop 5,9 km
05-11-2019
Limerick
Mijn vader schreef begin deze eeuw elke week een limerick, die op woensdag te lezen was in Groot Eindhoven.
Deze traditie wil ik graag voortzetten, te lezen bij Hof der Hoven.
Een limerick bestaat uit vijf regels en rijmt volgens AABBA, de laatste zin heeft een clou of grappige wending.
Daar moet ik nog in oefenen.
Ik zal ook wel eens terugblikken op “De Babbel” de wekelijkse column van mijn vader in Groot Eindhoven.
Vandaag ook het begin van een fotoalbum van gedichten die ik zie in openbare ruimtes. Sommige foto's aangevuld met een limerick.
Vandaag de eerste limerick bij dit album, ook al is het nog geen woensdag. Groot Eindhoven komt ook wel eens op dinsdag. Of helemaal niet.
En misschien zie je het pas op woensdag of donderdag. Of helemaal niet.
In het midden van de week, dan is het weer bijna weekend. Tijd voor een limerick.
Poëzie Publiek
Dit is een album van poëzie
Voor de gedichten die ik zie
In de stad of op de muur
Of buiten in de natuur
En mijn deel is de fotografie
(Limerick: Harrie van Hoof)
03-11-2019
Lunchloop 6,3 km
02-11-2019
Namiddagrit 32,99 km met een foto's van een routebord 55, nog even en dan is dat mijn leeftijd.
Maastricht, een gezellige stad. Mijn opa is hier geboren en ik ging op zoek naar zijn geboortehuis. Daarover hier meer:
En een gedicht uit 1947:
01-11-2019
Lunchloop 5,1 km met versnelling van manege tot Floraplein (1,7 km in 9:59 min =5:50/km), mijn 2e beste tijd