Урок № 42
Тема. Практичне заняття «Срібна земля. Третя спроба утвердження незалежності України у XX ст.»
Мета: на підставі наведеного матеріалу та знань, отриманих із додаткових джерел з історії Закарпаття 1918—1939 рр., аналізу відповідних матеріалів експозицій історичних та краєзнавчих музеїв, знайомства з повідомленнями й презентаціями, підготовленими учнями до уроку, дати оцінку ще одній спробі утвердження незалежності України; закріпити теоретичні знання, набуті впродовж розгляду навчального матеріалу; формувати інформаційно-цифрову компетентність учнів та учениць; розвивати вміння самостійно опрацьовувати джерела інформації, готувати повідомлення, презентації і виступати з ними перед класом; виховувати толерантність, сприйняття думок інших і прагнення до пошуку порозуміння з ними.
Тип уроку: застосування набутих знань.
Обладнання: підручник, електронний освітній ресурс до підручника, матеріали, підготовлені до практичного заняття.
Хід уроку
I. Організація навчальної діяльності
Учитель/учителька оголошує тему практичного заняття, інформує про заплановані форми роботи.
II. Актуалізація опорних знань
Бесіда за запитаннями
1) Чому територія Закарпаття потрапила до складу Чехословаччини?
2) Яку національну політику проводив уряд Чехословаччини щодо Закарпаття?
3) Які міжнародні події сприяли наданню автономії Закарпаття у складі Чехословаччини?
4) Коли і за яких обставин була проголошена незалежність Карпатської України?
III. Проведення практичного заняття
1) Об’єднайтеся в малі групи за тематикою підготовлених повідомлень або презентацій та обговоріть результати роботи над ними.
2) Представте класу спільні висновки, яких ви дійшли, працюючи в малих групах.
3) Ознайомте клас з найкращими повідомленнями і презентаціями.
4) Сформулюйте висновки відповідно до мети заняття.
IV. Закріплення нових знань
Учитель/учителька доручає учням і ученицям самостійно визначити, як зберігається в українському суспільстві пам’ять про Українську революцію і що, на їхню думку, доцільно робити для цього у майбутньому.
V. Підсумки уроку
Учитель/учителька пропонує учнівству по черзі висловити свою думку стосовно того, чим був корисний для них цей урок.
VI. Домашнє завдання
1) Повторити матеріал розділу V.
2) Підготуватися до уроку узагальнення і тематичного контролю за розділом V.