86.pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē 2017

1.Aleksandrs Švarcmans RU

2.Aleksejs Čižovs RU

3.Guntis Valneris LV

No 1. oktobra līdz 15. oktobrim Tallinā, Igaunijā, FMJD paspārnē norisinājās 2017. gada pasaules čempionāts100 lauciņu dambretē vīriešiem. Paralēli notika pasaules čempionāts sievietēm. Pirmās trīs kārtas notika viesnīcā Europa, pārējās Pola Keresa šaha namā. Bija plānots, ka startēs 84 sportisti no 34 valstīm, tostarp viena sieviete. Turnīra vidējais reitings bija 2230. Balvu fonds 30 000 €. Par pasaules čempionu kļuva krievs Aleksandrs Švarcmans. Otrajā vietā krievs Aleksejs Čižovs, bet trešajā vietā Guntis Valneris (Latvija).

Turnīra formula:

2016. gada 25. maijā tika nolemts, ka čempionātā pirmo reizi vēsturē piedalīsies 84 sportisti, kuri tiks sadalīti 3 grupās pa 28 dambretistiem un spēlēs pēc Šveices sistēmas 9 kārtās. 12 labākie (4 no katras grupas) aizvadīs apļa turnīru.

Noteikumi:

Turnīrs notika pēc apļa principa. Laika kontrole 1 stunda 20 minūtes plus minūte par kustību. Neizšķirts pēc savstarpējas vienošanās tiek fiksēts, ja abi sportisti izdarījuši 40 gājienus. Pretējā gadījumā abiem dalībniekiem tiek piešķirti 0 punkti. Galīgo vietu nosaka punktu summa. Punktu vienādības gadījumā vietu nosaka:

1. pēc lielākā uzvaru skaita;

2. pamatojoties uz personīgo tikšanos rezultātiem;

3. pēc labākā rezultāta ar dalībniekiem to vietu secībā (augstāks būs tas, kurš labāk nospēlēja ar augstāku vietu ieņēmušo pretinieku).

Ja, sadalot 1.-3.vietu, šie parametri ir vienādi, tad tiek rīkots taibreiks pēc Lēmana-Georgjeva sistēmas (15 minūtes + 2 sekundes par gājienu neierobežotam spēļu skaitam). Ja uz 1-3 vietu pretendē vairāk nekā trīs spēlētāji, tad starp viņiem tiek rīkots apļa turnīrs pēc Lēmana-Georgjeva sistēmas (10 minūtes + 2 sekundes).

Vietu sadalīšana no 4 līdz 12 ar vienādiem parametriem netiek veikta.

Kvotas:

Papildus pasaules čempionam, izaicinātājam, pasaules junioru čempionam tiks prezentēti 4 dambretisti no Āfrikas, pa 3 no Āzijas un Amerikas, 6 no Eiropas, 6 no 2017. gada Pasaules kausa. Igaunija saņems 4 vietas kā turnīra rīkotāja.