Gaida Kiseļeva

Gaida Kiseļeva (sākotnējais uzvārds ir bijis cits, dzimusi 1943.gadā, Cēsis) ir meistarkandidāte 64 lauciņu dambretē. Pārceļas no Cēsīm studēt matemātiku Liepājas universitātē.

Latvijas čempionāti 64 lauciņu dambretē sievietēm:

3.vieta - 1983, 1984 (ātrspēlē), 1990 (ātrajā dambretē)

Latvijas PSR sieviešu Čempionāta finālā dambretē sacentās 14 dalībnieces divas sporta meistares un divpadsmit meistarkandidātes. Cīņas bija ļoti spraigas, un nevienai dalībniecei neizdevās izvairīties no zaudējuma rūgtuma. Iegūstot 10 punktus no iespējamiem 13, Čempiones titulu otro reizi pēc kārtas izcīnīja rīdziniece E. Šapiro-Presmane. Tāpat kā pērn, sudraba godalgu ar viena punkta atstarpi saņēma L. AdamoviCa (Ogre). Trešā bija liepājniece G. Kiseļeva, bet ceturtā rīdziniece R. Striķis. Abām pa 8,5 punktiem.

1983.gads. Tradicionālā Valmieras gaļas kombināta kausa izcīņa, kas bija veltīta Valmieras 700 gadu jubilejai. Gaida Kiseļeva pirmā vieta.

1983.gads. Liepājas ūdenssaimniecības celtniecības 16. PMK šaha dambretes klubā notika rajona čempionāts 64 lauciņu dambretē. Piedalījās arī viesi Liepāias

pilsētas spēlētāji. Pavisam divdesmit dalībnieku. Sacensības pēc Šveices sistēmas risinājās deviņās kārtās. Dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs, jo piedalījās tikai meistarkandidāti, pirmās un daži otrās klases spēlētāji. Turnīra gaitā pierādījās viesu pārākums, reizē atklājot mūsu rajona vadošo spēlētāju trūkumus.

Visu turnīru plecu pie pleca gāja G. Kiseļeva un R. Kiseļevs. Pēdējā kārtā «paklupa» R. Kiseļevs, tādējādi pirmo vietu izcīnīja meistarkandidāte G. Kiseļeva. Otrajā vietā R. Kiseļevs, bet trešb vietu nodrošināja meistarkandidāts O. Rečkis ar 6 punktiem.

1983.gads. Jau astoto reizi notika Cēsu kausu izcīņas sacensības dambretes ātrspēlē. Šogad bija ieradušies 58 dambretisti no 13 komandām, viņu vidū 7 sporta meistari un 38 meistarkandidāti. Individuāli sievietēm kausu ar labu rezultātu (11.5 punkti no 13 iespējamiem) otro gadu pēc kārtas ieguva bijusī cēsiniece, tagad liepājniece G. Kiseļeva.

1984.gads. Padomju saimniecības «LUBEZERE» ceļojošo kausu izcīņā dambretē 19 komandu sastāvos piedalījās 66 vīrieši un 15 sievietes. Uzvarēja Liepājas I komanda (A. Burvis, S. Meiris, V. Bumbulis un G. Kiseļeva) 26 p. no 36. Individuāli vīriešiem ar 7 p. no 9 ceļojošo kausu izcīnīja cēsnieks G. Meisters. Sievietēm labākās bija A. Eris un G. Kiseļeva (pa 8 p. no 9). Papildu mačā uzvarēja liepājniece.

1984.gads. Rīgā Starptautiskajai sieviešu dienai veltītajā ātrspēles turnīrā dambretē uzvarēja liepājniece G. Kiseļeva. Viņa ieguva 7,5 punktus no iespējamiem 10. Par

puspunktu atpalika divas dalībnieces. L. Adamoviča (Ogre) papildu mačā pieveica rīdzinieci R. Striķi.

1985.gads. Liepājas šaha un dambretes kluba komanda, kas ieguva balvu. No kreisās turnīra galvenais tiesnesis S. Meiris, G. Kiseļeva, A. Bite. A. Burvis, I. Iļjašenko. GROBIŅA risinājās Imanta Sudmaļa kolhoza ceļojošā kausa izcīņa dambretē. Startēja astoņas komandas. Dalībnieku vidū bija divi meistari un 19 meistarkandidāti. Pirmo vietu izcīnīja Liepājas šaha un dambretes kluba komanda. Pie atsevišķiem galdiņiem labākos panākumus guva I.Iļjašenko (Liepāja), Z. Poselis (Kuldīga), V. Aļekna (Klaipēda), G. Kiseļeva (Liepāja). Atrspēles turnīrā uzvarēja Klaipēdas dambretisti, individuāli R. Tomass un G. Kiseļeva.

1990.gads. Latvijas čempionātā ātrajā dambretē G. Kiseļeva 3. vietā, bet republikas čempionātā korespondenedambretē viņai 1. vieta.