4. Latvijas čempionāts 64 lauciņu dambretē sievietēm 1960

Norises laiks: 1960.gada maijs (četras dienas)

Žurnāls Dambrete, Nr.1 1961

ČETROS ČEMPIONĀTOS ČETRAS ČEMPIONES.

Attēlā: M. LAURECKA un V. AUMALE (pa kreisi) 3. kārtas partijās ar J. BEĻSKU un Ē. KRĪPĒNU.

H. Krilova (Rīga) foto.

Republikas 4. sieviešu čempionāta fi­nālā pielaida čempioni J. Beļsku (VEF), IV masu turnīra uzvarētājas Z. Valteri, M. Laurecku, R. Pidiku, A. Stangu, Ē. Krīpēnu, republikas skolu turīra uz­varētāju A. Osi, kā arī «Vārpas» izla­ses dalībnieci V. Aumali, kas Kirovogradā Vissavienības lauku dambretistu turnīrā ieguva 3.vietu.

Interesantas iespējas radās republikas eksčempiones Laureckas un Beļskas par­tijā.

Šajā pozicijā baltie izdarīja zaudējošu gājienu 1. de3. Vajadzēja turpināt 1. ab6 c:a7 2. bc5 d:b4 3. a:c5 dc7. (Ne­drīkst 3.. . . de7 4. fg3 bc7 5. cd4 e:el 6. g:g7 h:f8 7. h:a5 ar neglābjamu draudu 7. . . fe7 8. gf2 e:h4 9. hg3 h:b6 10. a:h4). 4. fg3 fe3 5. d:d6 c:e5 6. gf2 bc7 7. fe3 cb6 8. ed4 gf4 9. cd6 e:c7 10. g:g7 h:f8, un pozīcija neizšķir­ta.

Partija tālāk risinājās šādi: 1.. . . f:d2 2. c:e1 gf4 3. fg3 fe3, un baltie nevar izbēgt no materiāliem zau­dējumiem.

Tabulā M. Laureckai II sporta  klase, kaut arī iepriekšējos gados minēts, ka M. Laureckai ir I sporta klase.

Rīgas Balss, Nr.113 (13.05.1960)

1. vietā Z. Valtere.

Beidzies republikas čempionāts dambretē sievietēm. l. vietu ar 6 punktiem izcīnīja Valtere  (Rīgas rajons), 2. vietā Beļska — 5,5. 3. vietā Aumale – 4 punkti .

Sports (Latvijas PSR Sporta biedrību izdevums), Nr.56 (14.05.1960)

Z. Valtere – jaunā republikas čempione.

Beidzies Latvijas PSR sieviešu dambretes IV čempionāta fināls. Dalībnieču vidū bija četras rīdzinieces un četras rajonu pārstāves. Galvenā cīņa par republikas čempiones nosaukumu norisa starp Z. Valteri (Rīgas rajons), J. Beļsku (Rīga) un V. Aumali (Tukuma rajons). Izšķirošajā cīņā Valtere pārspēja Aumali., bet Beļska uzvarēja R. Pidiku (Valmieras rajons). Republikas čempiones nosaukumu pirmoreizi ieguva Rīgas rajona Salas ciema (1977. gadā Salas ciemu likvidēja un teritoriju pievienoja Babītes ciemam) bibliotēkas vadītāja Ziedīte Valtere, iegūstot 6 punktus no iespējamiem 7. Viņa Izpildīja I sporta klases normu. Valterei ir piecas uzvaras un divas neizšķirtas partijas. Otrajā vietā ar puspunktu mazāk ierindojās Johanna Beļska, bet trešajā Velta Aumale (4 punkti). Ceturto un piekto vietu dalīja rīdziniece M. Laurecka un R. Pidika ar 3 punktiem. Tālāk seko A. Ose (Siguldas rajons) un A. Stanga (Rīga) ar 2.5 un Ē. Krīpēna ar 1.5 punktiem.

I. KAISALS

Darba Balss (Rīgas rajons), Nr.59 (15.05.1960)

Ziedīte Valtere — republikas čempione.

Pēc četru dienu cīņām noslēdzies Latvijas PSR 4. sieviešu dambretes čempionāta fināls.  Tajā sacentās 8 dambretistes, to skaitā Salas ciema (1977. gadā Salas ciemu likvidēja un teritoriju pievienoja Babītes ciemam) bibliotēkas vadītāja Ziedīte Valtere. Valtere guva piecas uzvaras, pārspējot pagājušā gada republikas čempioni Stangu, jaunatnes izlases dalībnieci Osi, Pidiku, Krīpēnu un Aumali. Divas partijas viņa beidza neizšķirti. Kopvērtējumā Z. Valtere ieguva 6 punktus no 7 iespējamiem un pirmo reizi izcīnīja republikas čempiones nosaukumu, izpildot 1. sporta klases normu.

I. Kaisals

Padomju Jaunatne, Nr.94 (14.05.1960)

Latvijas PSR 4. sieviešu dambretes čempionāta finālā sacentās 8 pārstāves, to skaitā divas I,  piecas II un viena III klases dambretiste. Izcilu panākumu guva Rīgas rajona pārstāve Z. Valtere. Viņa izcīnīja piecas uzvaras, bet divas

partijas beidza neizšķirti. Iegūstot 6 punktus no iespējamiem 7, Valtere pirmo reizi izcīnīja republikas čempiones nosaukumu un gatavosies Vissavienības sacensībām. Jaunā čempione kā vienīgā dalībniece beidza turnīru bez zaudējuma. Otro vietu ar puspunktu mazāk ieņēma J. Beļska (Rīga). Trešā bija V. Aumale (Tukuma rajons).