Latvijas jauniešu čempionāts 64 lauciņu dambretē 2022

21.03.2020

Info: dambrete.lv

Rīgā, pasākumu centrā “Fantadroms”, trīs dienu garumā no 18.marta līdz 20.martam norisinājās Latvijas čempionāts jauniešiem 64 lauciņu dambretē, kur piedalījās pēc atlases sacensībām finālā iekļuvušie spēcīgākie jaunie dambretisti. Sacensības norisinājās U8, U10, U13, U16 un U19 vecuma grupās atsevišķi spēlējot meitenēm un zēniem. Cīņas tika aizvadītas pēc riņķa sistēmas visiem savā grupā savstarpēji izspēlējot mikromačus ar apdomas laiku uz katru partiju 25 minūtes + 10 sekundes par katru izdarīto gājienu.

U8 grupā meitenēm pārliecinoši ar 100% rezultātu – izcīnītajiem 18 punktiem par Latvijas čempioni kļuva dambretes skolas “Domātprieks” audzēkne Alise Misāne. Otrajā vietā ar 16 punktiem, piedzīvojot vienīgo zaudējumu pret līderi, Kuldīgas novada sporta skolas audzēkne Ramona Serpāne. Savukārt trešajā vietā ar 14 punktiem dambretes skolas “Domātprieks” audzēkne Anna Ļebedinska.

U8 grupā zēniem par Latvijas čempionu ar izcīnītajiem 16 punktiem kļuva Dambretes Attīstības Biedrības (Ikšķile) audzēknis Toms Andersons, kurš otrajā vietā aiz sevis atstāja Dambretes Attīstības Biedrības (Cēsis) audzēkni Ernestu Kalvānu, kuram izdevās izcīnīt 13 punktus. Trešajā vietā šajā grupā ar izcīnītajiem 12 punktiem Dambretes Attīstības Biedrības (Zolitūde) audzēknis Deniss Mihailovs.

100% rezultāts tika sasniegts arī U10 meiteņu grupas uzvarētājai Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas audzēknei Varvarai Ivanovai, kura kļuva par Latvijas čempioni šajā grupā. Otro vietu tikai pēdējā kārtā nodrošināja Dambretes Attīstības Biedrības (Cēsis) audzēkne Luīze Gudēvica Liepiņa, kurai 14 punkti. Tikpat punktus izcīnīja, bet sliktāku papildus rādītāju dēļ trešajā vietā Dambretes Attīstības Biedrības (Salaspils) audzēkne Natalija Paškova.

Sīvas cīņas norisinājās U10 grupā zēniem, kur noslēgumā par Latvijas čempionu ar izcīnītajiem 14 punktiem kļuva Dambretes Attīstības Biedrības (Baloži) audzēknis Arvo Krebe. Par nākamajām vietām notika ļoti sīvas cīņas, kur noslēgumā otro vietu ar 12 punktiem izcīnīja Maksims Novickis no dambretes skolas “Domātprieks”. 12 punktus arī izcīnīja Dāvids Keišs no Dambretes Attīstības Biedrības (Salaspils), bet papildus rādītāji viņu ierindoja trešajā vietā.

U13 grupā meitenēm nekādas cerības pārējām dalībniecēm neatstāja Nacionālā meistare Malvīne Misāne no dambretes skolas “Domātprieks”, kura uzrādot 100% rezultātu kļuva par Latvijas valsts čempioni. Ar izcīnītajiem 14 punktiem sudraba godalga šajā grupā Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknei Zanei Lea Zunai. 11 punktus šajā grupā izcīnīja Dambretes Attīstības Biedrības (Salaspils) audzēknes Anete Rūta Rotgalve un Evelīna Orlovska, kā arī Diāna Malofeja no Limbaži novada Sporta skolas. Pēc labākiem papildus rādītājiem bronzas godalga noslēgumā tika Diānai Malofejai.

Spēcīgs dalībnieku sastāvs bija pulcinājies U13 grupā zēniem, kur turnīra galvenais favorīts Pēteris Kripans no dambretes skolas “Domātprieks” pierādīja savu meistarību un ar izcīnītajiem 15 punktiem kļuva par Latvijas čempionu. Izcīnot svarīgu uzvaru pēdējā kārtā pār tiešo konkurentu Robertu Maikūnu, sudraba godalga ar iegūtajiem 13 punktiem tika Ernestam Kalniņam no dambretes skolas “Domātprieks”. Bronzas godalga ar iegūtajiem 12 punktiem Robertam Maikūnam, kurš pārstāv Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolu.

U16 grupā meitenēm meistarīgi aizvadot visu turnīru par Latvijas čempioni ar 17 punktiem kļuva Dambretes Attīstības Biedrības (Salaspils) audzēkne Valda Vasariete. Otrajā vietā ar 14 punktiem dambretes skolas “Domātprieks” audzēkne Polina Gerasimova un godalgoto trijnieku ar 12 punktiem šajā grupā noslēdza Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas audzēkne Darja Drabova.

U16 grupā zēniem pārliecinoši ar 17 punktiem par Latvijas čempionu kļuva turnīra galvenais favorīts Klāvs Norenbergs. Sudraba godalgu ar izcīnītajiem 13 punktiem burtiski nosargāja Roberts Grišins no Limbažu novada sporta skolas. Neizšķirts rezultāts pēdējā kārtā liedza augstāk pacelties Evertam Rūdolfam Lepsim no Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas, kuram 12 punkti un bronzas godalga.

Sīvas cīņas par pirmajām trim vietām norisijās U19 grupā meitenēm, kur tikai pēdējās kārtā noskaidrojās vietu sadalījums. Noslēgumā ar 12 punktiem par Latvijas čempioni kļuva Neļa Kristīne Malahovska no Rēzeknes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas. Ar 11 punktiem finišēja Jeļizaveta Zaharova un Viktorija Aišegila Nesanira un pēc papildus rādītājiem sudraba godalga tika Jeļizavetai Zaharovai un bronzas Viktorijai Aišegilai Nesanirai, kuras pārstāv Rīgas Bolderājas Jauno pamatskolu.

U19 grupā zēniem jau no pirmajām kārtām vadībā izvirzījās trīs galvenie pretendenti uz godalgām. Noslēgumā ar izcīnītajiem 15 punktiem par Latvijas čempionu kļuva Reinis Štāls no Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas. Atpaliekot par punktu, sudraba godalga tika Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas audzēknim Vsevolodam Mitrēvičam. Godalgoto trijnieku ar izcīnītajiem 13 punktiem noslēdza Siguldas Sporta skolas audzēknis Renards Helfrehts.