4. EIROPAS jaunatnes čempionāts 100. l.dambretē 2002

01.08.2002.

Šodien Sanktpēterburgā, Aņičkova pilī, sākās 4. Eiropas jaunatnes čempionāts starptautiskajos draftos. Uz čempionātu bija ieradušies 188 sportisti no 15 valstīm: Krievijas, Nīderlandes, Beļģijas, Itālijas, Vācijas, Čehijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Moldovas, Armēnijas, Azerbaidžānas.


10:00 notika svinīgā atklāšana. Ar apsveikumiem un panākumiem sportā uzstājās pilsētas administrācijas, sporta komitejas un Jaunatnes jaunrades pils, kuras teritorijā atrodas Aņičkova pils, pārstāvji.

1. kārta sākās pulksten 11:30. Rīt čempionātā 2 kārtas.


Atklāta vēstule no Sanktpēterburgas dambretes federācijas prezidenta V.O. Langina par Eiropas jaunatnes čempionāta rīkošanu starptautiskajā dambretē Sanktpēterburgā,

2002. gada 1.-7. augusts


Biju pārsteigts, izlasot A. Kandaurova mājaslapā informāciju par čempionātu.


Pirmkārt, es vēlos sniegt oficiālu paziņojumu:

Nekāda sakara ar turnīru Sanktpēterburgā, ne R.N. Klimaševam, ne Krievijas Starptautiskai dambretes federācijai (FMShR). Turnīru rīkoja Sanktpēterburgas Fiziskās kultūras un sporta komiteja kopā ar Sanktpēterburgas dambretes federāciju un Eiropas dambretes konfederāciju. Izpildīju visas savas saistības pret EDC, tajā skaitā pirmo vietu pieņemšanu no valsts katrā vecuma grupā par organizatoru līdzekļiem. Turnīrā piedalījās EDC oficiālais pārstāvis, EDC viceprezidents Jānis Lelis, Latvija. Bez izņēmuma visi lēmumi turnīrā tika saskaņoti ar viņu. Sacensības notika stingri saskaņā ar grafiku un noteikumiem.

Visos 8 turnīros tika izmantota datorizloze. Par izlozi pretenziju nebija. Visa informācija tika laicīgi izlikta uz informācijas stendiem.


Sacensību galveno tiesnesi Heinaru Jahu EDC iecēla 2002. gada janvārī. Tiesnešu kolēģijā bija starptautiskie un nacionālie šķīrējtiesneši, meistari un starptautiskie sporta meistari. Turnīra laikā nebija pretenziju uz viņu kvalifikāciju, kā arī uz morālajām īpašībām. Otrajā sacensību dienā tiesnešu kolēģija saņēma 3 protestus sakarā ar galvenā tiesneša lēmumu. Vakarā notika tiesnešu kolēģijas sēde.Visas galvenā tiesneša darbības tika nolemts saskaņot ar EDC pārstāvi J.Lelli un V.Langinu. Pēc tam protesti pret tiesnešu rīcību beidzās.


Turnīrs bija ļoti spraigs. 6 dienās norisinājās 8 pamatturnīra kārtas. Tāpat 4. augustā visi sacensību dalībnieki un viesi saņēma pilsētas apskates autobusu, bet 6. augustā viesojās Valsts Ermitāžas muzejā. Visi šie pasākumi notiek par organizatoru līdzekļiem. 7. augustā tika aizvadīts Eiropas ātrspēļes čempionāts. Noslēgumā bez kausiem, medaļām, diplomiem, balvām un sponsoru suvenīriem visi dalībnieki saņēma oficiālas tabulas.


Saistībā ar minēto nezinu, par kādu nekārtību un haosu raksta A. Kandaurovs.

Attiecībā uz delegāciju no Polijas: kopā ieradās 48 cilvēki, 37 cilvēki maksāja par ēdināšanu un izmitināšanu, 6 cilvēkus organizatori izmitināja bez maksas - kopā 43 cilvēki; viņi ieņēma 45 vietas, nevis 43, un visi 48 cilvēki devās ēst. Rezultātā 1. augustā 5 ukraiņiem nebija pietiekami daudz vakariņu. Tā vietā, lai organizētu turnīru, man visu vakaru bija jācīnās ar šo situāciju. Notika nopietna saruna ar delegācijas pārstāvjiem. Galu galā viņi atvainojās, un vairs nebija nekādu problēmu. Mums Krievijā tādi gadījumi ir, bet parasti uz “paklājiņiem” dzīvojošie uzvedas daudz pieticīgāk.

Jā, viens dalībnieks no 270 uz turnīru atnākušajiem saslima ar enterokolītu, bet vēl 2-3 bija drudzis turnīra laikā - varbūt tā ir arī organizatoru vaina? Mēs no savas puses esam darījuši visu iespējamo slimo labā, vismaz vienaldzību mums nevar pārmest.

Attiecībā uz izlasēm: Tā kā Krievijā notika 2 kvalifikācijas čempionāti, attiecīgi no FSR un FMShR uz EDC tika nosūtīti 2 pieteikumi, jābūt 2 ieskaitām. Izlašu sarakstos tika iekļauti sportisti tikai no katras federācijas pieteikumiem. FSR komandā ir uzņemti 3 cilvēki - Krasnova, Stručkovs un Beļajevs, jo šis pieteikums bija pirmais, ko EDC saņēma (datēts ar 28. jūniju). Federāciju pieteikumi bija pie EDC pārstāvja J. Leļa un viņš pieņēma lēmumu par Krievijas komandu ieskaitu. Komandu sarakstus parakstīja abu federāciju pārstāvji V. Langins un E. Milšina un iesniedza EDC. Treneru padome, kas sastāv no:Brusanovs, Balabins, Ovečkins, Meļņikovs, Bērdinirovs, Belkins, Kudrjašovs netika ievēlēti vai pilnvaroti veidot Krievijas izlašu sarakstus, un turnīrā bija arī citi tikpat pelnīti treneri.

Jāpiebilst, ka izdarīju visu iespējamo un neiespējamo, lai turnīrā piedalītos lielākais skaits krievu. Mani galvenokārt interesē bērnu intereses, nevis viņu treneru un federāciju vadītāju ambīcijas. Tajā pašā laikā pret jakutieša N. Germogenova (dz. 1990. g.) iekļaušanu pārstāvju sapulcē pirmā balsoja FMSR pārstāve E. Milšina. Pēc sacensību noslēguma pie manis nāca daudzu delegāciju pārstāvji, piemēram, Itālijas, Beļģijas, Vācijas, Armēnijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Latvijas u.c., un pateicās par lielisko turnīra organizāciju.

Domāju, ka neapmierinātas var būt tās komandas un pārstāvji, kuru rezultāti turnīrā izrādījās zemāki par cerēto.


Un saulītē ir plankumi, grūti tik lielu dambretes forumu bez raupjuma noturēt. Dīvaini, ka A. Kandaurova vietne meklē tikai trūkumus un negrib pamanīt, ka turnīrs Sanktpēterburgā aizvadīts augstā līmenī.


Ar cieņu visiem dambretiešiem Vladimirs Langins




9.08.

Sanktpēterburgā jaunie dambretisti pēc pamatsacensībām sacentās ātrspēlē. Savās vecuma grupās pirmās vietas izcīnīja Lāsma Ābramsone un Evita Zīle. Roberts Misāns šoreiz "tikai" otrais.