Pasaules čempions dambretē Rūls Bomstra beigs karjeru kā profesionāls dambretists

Geba Kosa foto: Bomstra slavas zālē, Papendal. 

07.11.2022

Pasaules čempions dambretē Rūls Bomstra šī gada beigās dosies pensijā kā profesionāls top dambretists. Bomstra sāks strādāt savā dzimtajā pilsētā Groningenā 2023. gada janvārī. Tagad viņam ir gandrīz 30 gadu, un viņš domā, ka ir pienācis laiks pārmaiņām karjerā. Bomstra vēl nezina, vai viņš turpinās spēlēt dambreti un, ja jā, tad kādā veidā.

Rūls Bomstra iekļuva KNDB vadošajā sporta programmā 2005. gadā, kad viņam bija 12 gadi. Harms Virsma bija piemērs kā pēdējais pasaules čempions no Nīderlandes 1984. gadā. Augstākā sporta programma vēlējās atgriezt mūsu valstij pasaules čempionu titulu un beidzot izlauzties cauri Padomju Savienības un Krievijas hegemonijai. Bomstra bija lielisks talants, un spiediens uz viņu bija liels. Politikas plānos bija teikts: “Viss atbalsts Bomstram” un “Bomstra pasaules čempions”.

Bomstra ir spējis kļūt par pasaules čempionu ne mazāk kā 3 reizes. Viņa sekundanti vienmēr bija Robs Klerks un Vouters Sipma.

Ruls Bomstra ir rādījis piemēru visiem mūsu labākajiem spēlētājiem un labākajiem talantiem kā kļūt par pasaules čempioniem. Viņš jau daudzus gadus ir bijis paraugs mūsu programmā. Ruls Bomstra ļāva visiem dambretes spēlētājiem izbaudīt daudz skaistas dambretes. Rul, paldies par to!

Johans Krajenbrinks

tehniskais direktors TeamNL KNDB

2022. gada 7. novembris



Foto: Pasaules kauss 2013, Bomstra fināls (pa labi) pret Aleksandru Georgijevu .

Autors Ruls Bomstra, 2022. gada 7. novembris

Man vienmēr ir bijusi privilēģija, ka varēju pārvērst savu lielāko aizraušanos savā profesijā. Tomēr pēc vairāk nekā 15 gadu darba Topsport KNDB esmu nolēmis šī kalendārā gada beigās beigt savu profesionālā dambretista karjeru. Esmu lepns par to, kā mana dambretes karjera ir veidojusi mani kā personību, un ar prieku atskatos uz gūtajiem panākumiem, kuros varēju piepildīt gandrīz visus savus bērnības sapņus. Viena no manām skaistākajām atmiņām ir tas, cik priecīgi mēs ar izlases treneri Robu Klerku bijām par manu uzvaru turnīrā 2013. gada Pasaules kausa izcīņā Vāgeningenā, turnīrā, kurā pirmo reizi tiešā duelī pieveicu dominējošos krievus.

Savas aktīvās dambretes karjeras laikā jau apzināti gatavojos savai turpmākajai nākotnei. Piemēram, izmantojot augstākā sporta veida statusu, es pabeidzu fizikas studijas Groningenas Universitātē. Mana galvenā interese bija programmēšana. Nākamais kalendārais gads šķiet īstais laiks, lai pārietu uz karjeru kā pilna laika programmatūras testēšanas inženieris Izglītības izpildaģentūrā manā dzimtajā pilsētā Groningenā.

Manuprāt, dambretes pasaule ir skaista pasaule ar daudziem aktīviem, entuziasma pilniem brīvprātīgajiem. Taču ik pa laikam man pietrūkst profesionāļu pieredzes, redzu organizatoru labos nodomus, bet top turnīri regulāri nesasniedz to līmeni, kāds, manuprāt, atbilstu top sportam. Tas, ka arī starptautiskās sacensības augšgalā ir mazinājušās, veicina manas motivācijas samazināšanos profesionāli nodarboties ar dambreti ilgāk . Joprojām ceru, ka dambretes pasaule vēl vairāk profesionalizēsies.

Esmu ļoti gandarīts, ka līdzās man absolūtajā pasaules topā ir pievienojušies arī pārējie Nīderlandes labākie dambretisti. Tāpēc esmu pārliecināts, ka top sportā KNDB turpinās veiksmīgi darboties arī nākamajos gados. Ar lielu gandarījumu beidzu savu profesionālo dambreta karjeru, kurā vienmēr atcerēšos dambretes krāšņumu un prieku. Vēlos pateikties daudzajiem treneriem, sparinga partneriem un dambretes organizatoriem par viņu ieguldījumu manā veiksmīgajā dambretes karjerā.  Vēlos pateikties arī dambretes klubiem DG Het Noorden un Hijken DTC, es vienmēr tur esmu juties kā mājās. Man joprojām patiks dambretes spēle, tikai vairs ne kā profesionāla.

Par ieguldījumu manā dambretes karjerā jebkurā gadījumā ir pelnījuši īpašu atzinību: Annemieke un Feike Bomstra (vecāki), Henks Strotinga (treneris), Jans van Meggelens (treneris), Alekss Matijsens (treneris), Nina un Henk Hoekman (treneris un trenere) , Irēna Bufāra (mentors VWO), Johans Krajenbrinks (treneris un tehniskais direktors KNDB), Džeikobs Okens (sparinga partneris), Pīters Steijlens (sparinga partneris), Aleksandrs Baljakins (treneris), Robs Klerks (treneris un izlases treneris), Pims Mērss ( sparinga partneris), Vouters Sipma (sparinga partneris), Cees Reitsma (augstākais sporta koordinators RUG), Geartsje Zondervan (mācību padomnieks RUG), Tons Seibrands (treneris), Riks Keurentjes (treneris, pārstāvis), Artjoms Ivanovs (sparinga partneris). ), Guntis Valneris (sparinga partneris), Hārdijs Menkehorsts (sporta psihologs), Vims Kūpmans (priekšsēdētājs Hijken DTC un drafta organizators),Berts Dollekamps (žurnālists), Arjans de Vries (federālais direktors un dambretes organizators), Talīna Prinsa (partnere), visi mani kolēģi Topsport KNDB (apmācība), KNDB un NOC*NSF (atbalsts un finanšu resursi).