Pratalaiks.lv turnīra partijas PDF.

Publikācija kegumanovads.lv ziņās.

Ķeguma komandas dambretisti gūst uzvaru

Jau piekto gadu dambretes meistars un enerģiskais organizators Maigonis Juhnēvičs savā dzimtajā pusē bija sapulcinājis kuplāko dambretistu skaitu Baltijā.

Uz jubilejas turnīru 64 lauciņu dambretē Madonas novada Ošupes pagasta centrā “Degumnieki” šogad bija sabraukuši 68 šīs aizraujošās galda spēles entuziastu no 12 komandām. Dalībnieku sastāvs bija visnotaļ spēcīgs, jo daudzu meistaru vidū bija arī lielmeistars – pasaules eksčempions 100 lauciņu dambretē Guntis Valneris, kurš kopā ar savu dzīvesbiedri un vairākkārtējo republikas čempioni abās dambretes nominācijās Antru Valneri pārstāvēja Ķeguma novada komandu. Uzreiz jāsaka, ka dzīvesbiedru ieguldījums komandas punktu pūrā bija ievērojams. Lielmeistars 11 partijās izcīnīja 9 uzvaras, un nospēlējot neizšķirti ar meistariem Ali Balbārzdi (Ķegums) un daudzkārtējo republikas čempionu Guntaru Purviņu un Jāni Štālu (abi Bauska), ar 19 punktiem pārliecinoši triumfēja turnīrā, saņemot divus kausus – ceļojošo un ikgadējo, kā arī naudas balvu.

Ar 17 punktiem otrajā vietā ierindojās G.Purviņš, bet trešajā – meistars Raivis Paegle (Jēkabpils) ar 16 punktiem. Tikai punktu no jēkabpilieša atpalika mūsu Alis Balbārzdis, kurš par ceturto vietu arī tika apbalvots ar naudas balvu. Naudas balvas saņēma arī piektās un sestās vietas ieguvēji meistari Vitālijs Kravcovs (Daugavpils novads) un Valerijans Vizulis (Jēkabpils) – ar 15 punktiem.

Lieliski ar pieaugušajiem konkurēja mūsu jaunietis Gunārs Gribuška (Tīnūžu pamatskola), kurš izcīnīja tikpat punktu, kā piektās un sestās vietas ieguvēji un ierindojās septītajā vietā. Tas Gunāram deva pirmo vietu jauniešu konkurencē. Atzīstami cīnījās arī Ķeguma komandas kapteinis Vaclavs Griņevičs, kurš ar 14 punktiem ieņēma augsto 12.vietu. Ķeguma komandas pārstāvju Dzintara Kaņepa un Vsevoloda Teterina veikums – 13 punkti, bet Ivara Mauriņa kontā 12 punkti.

Sieviešu konkurencē pārliecinoši labākā bija Antra Valnere, kura kopējā vērtējumā ar 14 punktiem ierindojās 10.vietā. Jauniešiem aiz G.Gribuškas labākais no mūsējiem bija Toms Grīnbergs (Ogres sākumskola), kurš ieņēma sesto vietu starp jauniešiem, bet starp jaunietēm piektā bija Anete Baltause (Lielvārdes vidusskola).

Cīņā par komandu kausu ieskaitē vērtēja četrus labākos komandas dalībnieku rezultātus. Un kopvērtējumā Ķeguma novada dambretistu uzvara bija vairāk nekā pārliecinoša. Vēl viens kauss mūsu novada spēlētājiem! Ar iegūtajiem 65 punktiem tika apsteigta Jēkabpils (par 6 punktiem) un par 8 punktiem Bauskas komandas, kas ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

Intervija ar uzvarētāju pēc turnīra:

– Sveicu tevi ar pārliecinošo uzvaru turnīrā un tikko nosvinēto 50 gadu jubileju, kā arī atgriešanos pie 64 lauciņu dambretes!

– Paldies par visiem apsveikumiem! Jā, kopš vienīgās piedalīšanās Latvijas čempionātā (tas notika pirms 37 gadiem, kad Guntis 13 gadu vecumā izcīnīja Latvijas čempiona nosaukumu pieaugušajiem – intervētāja piezīme) pie mazā galdiņa esmu spēlējis tikai epizodiski.

– Kā vērtē sacensības kopumā?

– Sacensību organizatoru Maigoni Juhņēviču pazīstu jau pasen un viņš patīkami apliecināja ar pārdomāto sacensību norisi. Turnīrs bija lieliski organizēts – sākot ar to, ka balvas tika visiem  sacensību dalībniekiem, garšīgo zupu no milzīgā kopkatla un patīkamo atmosfēru turnīra gaitā. Ja nākamgad man nebūs tajā laikā jāpiedalās starptautiskajos turnīros, braukšu uz Degumniekiem atkal!

– Tavi turpmākie plāni pie lielā galdiņa?

– Visnotaļ visnopietnākie, jo 1.oktobrī Tallinā sākas pasaules čempionāts un tur piedalīsies visa pasaules 100 lauciņu dambretes elite.

– Turēsim īkšķus un gaidīsim tevi mājās ar kādu no medaļām!

– Paldies!

Attēlā (no kreisās uz labo): sacensību organizators M.Juhņēvičs, I.Mauriņš, G.Gribuška, A.Balbārzdis, V.Griņēvičs, G.Valneris, A.Valnere, V.Teterins, Ošupes pagasta pārvaldnieks A.Šķēls)

Publikācija Madonas novada ziņās estars.

Degumnieku turnīram – 5 gadu jubileja

OŠUPES pagasta Degumnieku tautas namā, kā “Stars” jau rakstīja, 9. septembrī visi dambretes spēlētāji tiek gaidīti uz Jāzepa Juhneviča dambretes turnīru. – Mūsu visu kopīgu spēku, draudzības un ieguldījumu rezultātā Degumnieku turnīrs ir izaudzis par lielāko 64 lauciņu dambretes starptautisko turnīru Baltijā. Šogad turnīram – 5 gadu jubileja. Būsim pagodināti, ja varēsim nosvinēt jubileju lielākā draugu pulkā – visi kopā, – dambretes turnīra organizatoru vārdā uzsvēra Maigonis Juhnevičs.

Viņš atklāja, ka, pateicoties kuplajam atbalstītāju pulkam, turnīrs solās būt kā mazi svētki. Savu atbalstu sniegs Madonas novada pašvaldība, Ošupes pagasta pārvalde, ZS „Jaunaļņi” un saimnieks Mārcis Iesaliņš, Ļaudonas pagasta SIA „Burkānciems”, Vestienas pagasta ZS „Jāņkalni” un saimnieki – Ozoliņu ģimene, ZS „Zvirgzdiņi” un saimnieks Andis Stafeckis, Bērzaunes pagasta ZS „Aizupes” un saimnieki Garbovsku ģimene, Praulienas pagasta IK „55 mārītes” un vadītāja Līga Lieplapa, Bērzaunes pagasta ZS „Līvi” un saimnieki – Raimonds Melderis ar ģimeni, SIA „TD Sveķi” un saimniece Dzintra Karavaičuka, SIA „Domu pietura” un saimniece Astra Riekstiņa, SIA „Madonas karameles” un saimnieki – Blaževiču ģimene, SIA „Madonas alus” un saimnieks Rolands Zaharovs u. c.

Pēc svinībām būs iespēja nakšņot Degumnieku pamatskolas sporta zālē uz matračiem, tāpēc organizatori lūdz iepriekš pieteikt, cik vietu būs nepieciešams, zvanot uz tālruni 26788894 (Maigonim).30.08.2017.

Madonas novada Ošupes pagasta Degumniekos aizvadīts kārtējais 64 lauciņu dambretes turnīrs trenera Jāzepa Juhneviča godināšanai. Blica turnīrā zelta medaļu izcīnīja baušķenieks Jānis Štāls.
Sacensības Degumniekos 9. septembrī notika gan klasiskajā, gan ātrajā dambretē. Sacīkstes pulcēja labākos Latvijas dambretistus. Pirmajā turnīrā piedalījās 68 dalībnieki. Uzvarēja starptautiski pazīstamais Guntis Valneris. Jauniešu konkurencē sudraba medaļa baušķeniekam Reinim Štālam. Ceturtais starp jauniešiem vēl viens Bauskas pārstāvis – Denijs Vilhelms Krauklis.
Baušķeniekiem vēl veiksmīgāks bija ātrās dambretes turnīrs. Uzvarētāja godā Jānis Štāls. Ceturtais vēl viens baušķenieks Jānis Fārnests.
Komandu vērtējumā vienība «Prāta laiks/Bauska» ieņēma trešo vietu aiz Ķeguma un Jēkabpils.