Aizvadītas Latvijas 71. Skolēnu sporta spēles 100 lauciņu dambretē un Latvijas jaunatnes čempionāts ātrajā 100 lauciņu dambretē

Šā gada 3. martā Liepupes vidusskolā norisinājās Latvijas 71. Skolēnu sporta spēles 100 lauciņu dambretē un Latvijas Jaunatnes čempionāts ātrajā 100 lauciņu dambretē.  Pasākums pulcēja 243 jaunos dambretistus un 30 komandas, kas sacentās par uzvaru dažādās vecuma grupās.

Sacensības norisinājās pēc FMJD noteikumiem un tās notika četrās vecuma grupās: U-10, U-13, U-16 un U-19. Notika gan individuālās sacensības, gan komandu sacensības (komandā 2 zēni un 2 meitenes). Kopumā sacensībās vislabāko rezultātu parādīja bērni un jaunieši no Limbažiem/Salacgrīvas ( 7 godalgotas vietas),  kā arī dalībnieki no Bolderājas (5 godalgotas vietas) un Salaspils (5 godalgotas vietas).

Vecuma grupā U-10 zēniem pirmo vietu ieguva Roberts Serpāns (Kuldīgas SS), otro vietu izcīnīja Renārs Staškevics (Bauskas NBJSS), bet trešo vietu ieguva Rihards Raginskis (Salaspils).  Meitenēm šajā vecuma grupā pirmo vietu ieguva Alise Orlova (Salaspils), otro vietu ieguva Darja Drabova (BJC Bolderāja) un trešo vietu izcīnīja Amanda Opočkina (Bauskas BJSS).

U-13 vecuma grupā zēniem pirmo vietu izcīnīja Vsevolods Mitrēvičs (Bolderāja), attiecīgi otro un trešo vietu ieguva Klāvs Norenbergs (Limbaži/Salacgrīva) un Denijs Krauklis (Bauska). Meitenēm šajā vecuma grupā labāko sniegumu rādīja Sintija Malofeja (Limbaži/Salacgrīva), otro vietu ieguva Valda Vasariete (Salaspils), bet trešo vietu ieguva Grieta Laizāne (Valmiera).

Vecuma grupā U-16 zēniem labāko sniegumu rādīja Gunārs Gribuška (BJC Bolderāja), otro vietu izcīnīja Ričards Osītis (Dobeles SS) un trešo vietu ieguva Jānis Doze (Dobeles SS). Meiteņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Valērija Zarovska (Dobeles SS), attiecīgi otro un trešo vietu ieguva Līva Oliņa (Siguldas SS) un Elizabete Norenberga (Limbaži/Salacgrīva).

Arī jaunieši no U-19 vecuma grupas rādīja lielisku sniegumu. Zēniem pirmo vietu izcīnīja Ilmārs Štolcers (Līvānu BJSS), otro vietu ieguva Gatis Kļava (Dobeles SS), bet trešajā vietā bija Mārtiņš Zemlītis (Siguldas SS). Meitenēm godalgoto pirmo vietu izcīnīja Magdalēna Nereda (Limbaži/Salacgrīva), otro vietu ieguva Anna Krapivina (Rīgas 72.vsk.), bet trešajā vietā ierindojās Justīne Ansone (Kuldīgas NSS).

Komandu sacensībās U-10 vecuma grupām pirmo vietu izcīnīja komanda “Bauskas NBJSS 1” (Renārs Staškevics, Jurģis Stīpnieks, Amanda Opočkina, Keita Platā), otro vietu ieguva komanda “Salaspils” (Rihards Raginskis, Aleksandrs Tabunovs, Alise Orlova, Ļesja Uvarova), bet trešajā vietā ierindojās komanda “Siguldas SS 1” (Bruno Kančs, Gustavs Antrops, Ance Zālmane, Anna Krūmiņa).

Vecuma grupā U-13 komandām godalgoto pirmo vietu izcīnīja komanda “Limbaži/Salacgrīva” (Klāvs Norenbergs, Rodrigo Jugans, Sintija Malofeja, Taīda Kalniņa), otro vietu ieguva komanda “Salaspils” (Kirills Gavlass, Mārtiņš Budreika, Valda Vasariete, Jūlija Beikmane), bet trešajā vietā ierindojās komanda “BJC “Bolderāja” (Vsevolods Mitrēvičs, Bogdans Jarmolinskis, Viktorija Nesanira, Elizabete Kolbase).

U-16 vecuma grupā pirmo vietu ieguva komanda “BJC Bolderāja” (Gunārs Gribuška, Ņikita Bakuļins, Jeļizaveta Zaharova, Jūlija Stankēviča), attiecīgi otro un trešo vietu izcīnīja komandas “Siguldas SS” (Renards Helfrehts, Vilnis Lembergs, Līva Oliņa, Kristīne Urtāne) un komanda “Limbaži/Salacgrīva” (Kristers Lapiņš, Jānis Krūmiņš, Elizabete Norenberga, Evita Lindenberga).

Jauniešu komandas U-19 vecuma grupā ierindojās sekojoši: pirmajā vietā komanda “Limbaži/Salacgrīva” (Mareks Andreisons, Mārcis Magone, Magdalēna Nereda, Aija Gūtmane), otrajā vietā “Līvānu BJSS” (Ilmārs Štolcers, Ainārs Dukaļskis, Linda Ibelgaufte, Marta Dabare), trešajā vietā komanda “Kuldīgas NSS” (Dāvis Valters, Justīne Ansone).

Godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām, diplomiem un piemiņas balvām. Komandas, kuras izcīnīja pirmās trīs vietas, tika apbalvotas ar komandu kausiem, bet komandu dalībnieki ar medaļām, diplomiem un piemiņas balvām. Sacensību atbalstītājs bija LR Izglītības un zinātnes ministrija.