Cerību kausa izcīņa 100 lauciņu dambretē 2023

Info: LDF

26.02.2023

25.februārī Rīgas namu apsaimniekotājs telpās norisinājās turnīri pašiem jaunākajiem dambretistiem – Cerību kausa izcīņa 100 lauciņu dambretē. Turnīri, kuros tika aicināti piedalīties 2015.gadā dzimušie un jaunāki, tika izspēlēti pēc Šveices sistēmas 7 kārtās ar apdomas laiku 15 minūtes + 3 sekundes uz gājienu un tie norisinājās atsevišķi meitenēm un zēniem.

Meitenēm, 23 dalībnieču konkurencē, noslēgumā divas dalībnieces ieguva visvairāk punktu – 12 no 14 iespējamiem. Pēc papildus rādītajiem pirmo vietu izcīnīja dambretes skolas “Domātprieks” audzēkne Estere Kalēja, otrajā vietā aiz sevis atstājot Keitu Davidovu no Valmieras. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ar iegūtajiem 10 punktiem kāpa Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne Rēzija Rīna.

Zēniem sacensībās piedalījās 28 dalībnieki un noslēgumā trīs dalībnieki savāca vienādu vislielāko punktu skaitu – arī 12 no 14 iespējamiem. Pēc papildus kritērijiem pirmo vietu izcīnīja Dambretes Attīstības Biedrības Ikšķiles filiāles audzēknis Ernests Andersons. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Ogres novada sporta  centra audzēknis Matīss Savickis. Trešo vietu izcīnīja Dambretes Attīstības Biedrības Cēsu filiāles audzēknis Ernests Kalvāns.

Jaunajiem dambretistiem šīs bija teicamas sacensības, lai pārbaudītu savus spēkus cīnoties ar sava vecuma vienaudžiem un, lai labāk sagatavotos Latvijas čempionātam, kurš paredzēts 20. un 21.maijā.