51.pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē 1978

1.Anatolijs Gantvargs BY (PSRS)

2.Harms Virsma NL

3.Vjačeslavs Ščogoļevs RU (PSRS)

1978. gada pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē vīriešiem FMJD paspārnē no 1. līdz 21. oktobrim notika Arko (Itālija) apļa formātā un turpinājās 1979. gada 11. līdz 16. martā ar maču par pirmo vietu. Uz nākamā pasaules čempionāta finālu tika uzaicināti 6 labākie, dalībnieki, kuri ieņēma 7-12 vietu, kvalificējās pusfinālam.

Turnīrā piedalījās 20 sportisti no 13 valstīm. Tika uzaicināti to valstu čempioni, kuras bija FMJD dalībvalstis. PSRS un Nīderlande varēja izvirzīt pēdējā valsts čempionāta uzvarētājus, turklāt personīgu ielūgumu saņēma 1976. gada olimpiskā turnīra uzvarētāji Robs Klerks un Vjačeslavs Ščogoļevs. Divas vietas tika pasniegtas čempionāta saimniekiem.

Pusfinālā sportisti tika sadalīti divās grupās, finālā piedalījās 11 labākie. Mišela Izāra vietā, kurš nevarēja turpināt uzstāšanos, tika iekļauts Oskars Ferposts. Finālā ilgu laiku vadībā atradās Vjačeslavs Ščogoļevs, taču 7. kārtā viņu panāca, un 8. kārtā viņu apsteidza Harms Virsma. Anatolijs Gantvargs pēdējās kārtās pārspēja Frenku Drostu un Robu Klerku un panāca līderi.

Gantvargs un Virsma cīnījās par pasaules čempiona titulu papildmačā.

Par pasaules čempionu kļuva PSRS pārstāvis Anatolijs Gantvargs, otrajā vietā Harms Virsma, trešajā Vjačeslavs Ščogoļevs.

Mačā par sesto vietu starp Miščanski un Klerku visas sešas spēles noslēdzās neizšķirti, un Miščanskis ar koeficientu saņēma sesto vietu.