1947.gada Rīgas čempionāts 64 lauciņu dambretē

Beidzies Rīgas dambretes čempionāts.

Pēc mēneša ilgas cīņas beidzas Rīgas pilsētas čempionāts  dambretē par 1947. gadu. Cīņas risinājās ļoti spraigi no sākuma līdz beigām. Turnīra vidū galvenais uzvaras kandidāts — Latvijas PSR dambreta čempions Romanovs zaudēja Subotinam. Tālāk cīņa par pirmo vietu risinājās starp Subotinu un Goichmani. Līdz pat čempionāta beigām nevienam no viņiem neizdevās nodrošināt pārsvaru, un viņi kopīgi izcīnīja 1. un 2. vietu. Rīgas dambretes čempiona nosaukuma dēļ Subotins un Goichmanis izcīnīs maču no 6—8 partijām. 3. vietā ierindojās meistars Romanovs ar 10pu nktiem, kamēr uzvarētājiem bija 10,5 no iespējamiem 12. 4. vietā Insbergs — 8 punkti, Šadurskis — 7,5, Sula — 6,5, Faits un Nareiko — 5,5, Žoidiks — 5, Špungins — 4,5 u. t .t. Čempionātā izspēlētas daudz interesantas partijas. Dalībnieki guva labu treniņu gaidāmam Latvijas PSR dambretes čempionātam, kas notiks jūnijā Rīgā.

Padomju Jaunatne, Nr.79 (22.04.1947)

DAMBRETES ČEMPIONS IZŠĶIRSIES PAPILDUS MAČĀ

Rīgas šī gada dambretes čempionātā cīņa norisinājās ar neparastu spraigumu. Līdzīgi Kupermana-Kogana divkaujai Vissavienības dambretes čempionātā, cīņa Rīgas dambretes čempionātā par pirmo vietu risinājās starp Subotinu un Goichmanu. Meistars Romanovs, kuru pirms turnīra uzskatīja kā galveno uzvaras favorītu, pēc zaudējuma Subotinam atkrita. Subotins un Goichmans cīnījās par katru puspunktu ar lielu uzvaras gribu, bet līdz pat pēdējai kārtai nevienam neizdevās iegūt vairāk punktu. Turnīrā uzvarēja Anatolijs Subotins un Jefims Goichmans, izcīnot 10,5 punktus no iespējamiem 12. Subotins cīnījās kombinacionālā stilā un prata loti tāli aprēķināt, bet Goichmans savu panākumu kaldināja uz labām teorijas zināšanām. Rīgas čempiona nosaukumu abi uzvarētāji izcīnīs papildus mačā. 3. vietā ierindojies meistars Romanovs ar 10 punktiem. Ļoti labi cīnījās Insbergs,  kas ar 8 punktiem izcīnīja 4. vietu. Neveiksmīgi turnīrā piedalījās meistarkandidāts Šadurskis, piedzīvojot turnīrā trīs zaudējumus. Līdzšinējos Rīgas un Latvijas PSR dambretes čempionātos Šadurskis nebija zaudējis nevienu partiju. Tālāk seko Sula — 6.5, Faits un Nareiko — 5.5,  Žoidiks — 5, Spungins — 4,5, Kandavs — 2, Konstantinovs — 1.5 un Umanis — 1.