10. Gunārs  Gertners I

A.Treimanis

Padomju Jaunatne, Nr.100 (21.05.1954)

N. Jordans — Latvijai PSR dambretes čempions.

Rīgas centrālajā šacha-dambretes klubā vakar beidzās Latvijas PSR 10. dambretes čempionāta fināla cīņas. Jau pēc 3. kārtas turnīra priekšgalā izvirzījās meistarkandidāts N. Jordans. Tālākajās cīņās viņš izvirzījās par 2 punktiem priekšā pārējiem. Turnīra beigās Jordans sāka spēlēt pasīvi un pēdējās trijās kārtās ieguva tikai 1 punktu. Tomēr rezultatā 9.5 punktus no iespējamiem 13 nespēja izcīnīt neviens cits turnīra dalībnieks. Tādejādi meistarkandidāts N. Jordans («Spartaks») otro gadu pēc kārtas izcīnīja republikas čempiona nosaukumu. Neveiksmīgi turnīru uzsāka šā gada Rīgas čempions pirmās klases dambretists Pēteris Popovs («Saugava»). Tomēr turnīra tālākajā gaitā, cīnoties ar lielu uzvaras gribu, Popovs ieguva 9 punktus un izcīnīja 2. vietu. Trešo, ceturto un piekto vietu ar 8,5 punktiem dala Valdis Zvirbulis («Daugava»), O. Viņķis («Daugava») un Vladimirs Agranovs («Spartaks»).

P. Freidenfelds

Cīņa, Nr.109 (09.05.1954)

Latvijas PSR 10. dambretes čempionāts.

30. aprīli sākās Latvijas PSR 10. dambretes čempionāta fināla spēļu izcīņa. Čempionātā piedalās 14 labākie Rīgas dambretisti un pusfinālu uzvarētāji. Pēc piektās kārtas turnīra priekšgalā atrodas pagājušā gada republikas čempions PSRS meistarkandidāts N. Jordāns («Spartaks»), kas izcīnījis trīs uzvaras un divas partijas nospēlējis neizšķirti, tādējādi iegūdams četrus punktus no pieciem

iespējamiem. Trīs punktus piecās spēlēs izcīnījuši G. Gertners («Daugava»), Zerņickis («Spartaks») un Ivars Iļjašenko («Spartaks»). Čempionāta izcīņa notiek Rīgas centrālajā šacha un dambretes klubā un ilgs līdz 20. maijam.

Brīvais Darbs (Dobele), Nr.44 (11.04.1954)

Republikas 1954. gada dambretes čempionata pusfināls.

No 1.—5. aprīlim Dobelē notika Latvijas PSR 1954. gada dambretes čempionata pusfināls, kur cīņas norisa loti spraigi. Pirmo vietu ar 5 punktiem izcīnīja 2. klases dambretists I. Mucenieks-Iljašenko (Liepāja), otro —izcīnīja mūsu rajona pārstāvis A. Treimanis, bet trešo J. Riekstiņš (Liepāja). Pirmo divu vietu ieguvēji izcīnīja tiesības piedalīties Latvijas PSR 1954. gada dambretes čempionāta finalā, kas notiks Rīgā no 30. aprīļa līdz 20. maijam. Pusfināla noslēgumā notika draudzības ātrspēles turnīrs dambretē, kurā vislabāk veicās liepājniekam I. Muceniekam-lljašenko, kas izcīnīja pirmo vietu ar 8,5 punktiem un Riekstiņam otrā — ar 5,5 punktiem. Trešā vietā ierindojās D. Lemkins (Dobele) ar 5 punktiem.