Jānis Stepiņš

Cīņa, Nr.162 (11.07.1953)

N. Jordans — Latvijas PSR dambretes čempions

Pēc trīs nedēļu ilgām cīņām beidzies Latvijas PSR 9. dambretes čempionāts.

Tumīrā piedalījās 16 spēcīgākie republikas dambretisti, to skaitā PSRS sporta meistars V. Romanovs, kas šā gada PSRS dambretes čempionātā izcīnīja 2 —3. vietu, PSRS 15. čempionāta fināla dalībnieks N. Jordans, meistarkandidāts A. Subotins.

Pirmo vietu un republikas dambretes čempiona nosaukumu par 1953. gadu izcīnīja meistarkandidāts Nikolajs Jordans («Spartaks») ar 12 punktiem no iespējamiem 15. otro un trešo vietu dalīja meistars V. Romanovs («Daugava») un meistarkandidāts A. Subotins («AVN»). Tālākajās vietās ierindojās Insbergs («Spartaks») ar 10,5 punktiem, republikas 1952. gada jaunatnes turnīra uzvarētājs Zvirbulis («Daugava») ar 8 punktiem.

A. Bārta

Padomju Jaunatne, Nr.140 (17.07.1953)

N. Jordāns — LPSR čempions dambretē.

Latvijas PSR 9. dambretes čempionātā visspraigākās cīņas risinājās starp šā gada PSRS dambretes čempionāta otrās un trešās vietas izcīnītāju — PSRS sporta meistaru V. Romanovu («Daugava»), tā paša turnīra dalībnieku meistarkandidātu N. Jordānu («Spartaks»), meistarkandidātu A. Subotinu (AVN) un pirmās klases dambretistu V. Insbergu («Spartaks»). Jordāns cīnījās visaktīvāk, pārliecinoši izcīnīja 1. vietu un republikas čempiona nosaukumu. Viņš ieguva 12 punktu no iespējamiem 15. Otro un trešo vietu dalīja meistari Romanovs un meistarkandidāts Subotins

ar 11 p. Ceturtajā vietā ar 10.5 p. ierindojās Insbergs. Republikas iepriekšējā gada jaunatnes turnīra uzvarētājs V. Zvirbulis (Cēsis) izvirzījās piektajā vietā!

A. Roja

Padomju Dzimtene (Saldus), Nr.92 (26.07.1953)

Dambretes čempionāts.

Pēc spraigām cīņām Rīgā noslēdzās Latvijas PSR 9. dambretes čempionāts, kurā piedalījās

republikas 16 spēcīgākie dambretisti. T0 skaitā PSRS sporta meistars Romanovs, kas Vissavienības XV dambretes čempionātā izcīnīja 2. vietu, PSRS XV čempionāta dalībnieks meistarkandidāts Jordans un meistarkandidāts Subotins. Pēc neatlaidīgas cīņas Latvijas PSR dambretes čempiona nosaukumu izcīnīja PSRS meistarkandidāts Nikolajs Jordans, iegūstot 12 punktus. Starp 2. un 3. vietu cīnījās V. Romanovs un A. Subotins, 4. vietā ierindojās Insbergs (Rīga), bet 5. vietā – Zvirbulis

(Cēsis). Saldus rajona pārstāvis L. Vaļinieks, uzvarot 1. klases dambretistus: Zerņicki, Viņķi, Insbergu, Ļisicinu, un neizšķirti cīnoties ar meistarkandidātu Subotinu, Lobonosuvu, Lindi, Līvenu un Stepiņu, ieguva 6 1/2 punktus un ierindojās 8. vietā. Rezultāts atbilst 2. sporta klasei.