4. Latvijas čempionāts 100 lauciņu dambretē vīriešiem 1956

Republikas čempions V. Zvirbulis (pa labi) sacenšas ar H. Pērkonu. No kreisās stāv Pēteris Freidenfelds, Āre Juris, Mirons Kapluns un Ēriks Kārkliņš.

Padomju Jaunatne, Nr.93 (12.05.1956)

Rīgā noslēdzies republikas 1956. gada čempionāts simtlaucinu dambretē. Finālā piedalīja 14 labākie dambretisti. Ar 12 punktiem (no iespējamiem 13) 1. vietu izcīnīja PSRS sporta meistars Valdis Zvirbulis (Cēsis), tādējādi jau 2. gadu pēc kārtas iegūstot Latvijas PSR čempiona nosaukumu. 2. vietā sporta meistars V. Romanovs (Rīga) — 10.5 p. 3. vietā. V. Agranovs (Rīga) — 9.5 p.

G. Gertners

Cēsu Stars, Nr.56 (12.05.1956)

Beigušās republikas spēcīgāko dambretistu cīņas.

Šajās dienās Rīgā noslēdzās Latvijas PSR IV starptautiskās (simtlauciņu) dambretes čempionāta fināls. Bez vadošajiem Rīgas dambretistiem V. Romanova, O. Viņķa, V. Agranova u.c. meistarsacīkstēs piedalījās arī pārstāvji no Liepājas, Rēzeknes, Jelgavas un Cēsīm. Pēc 20 dienu cīņām turnīrā 1. vietu un Latvijas PSR čempiona nosaukumu atkārtoti izcinīja cēsnieks, PSRS sporta meistars V. Zvirbulis.  Nezaudēiot nevienu partiju, viņš ieguva 12 punktus no iespējamiem 13. Otrā vietā ar 10 1/2 punktiem palika PSRS sporta meistars V. Romanovs (Rīga). 3. vietā ierindojās Rīgas čempions V. Agranovs ar 9 1/2 punktiem. Labu spēli parādīja arī otrs  cēsnieks A. Neļķis, kurš spēcīgā konkurencē pārsniedza 2. sporta klases apstiprināšanai nepieciešamo normu.

Turnīra uzvarētāji V. Zvirbulis un V. Romanovs izcīnījuši tiesības piedalīties Vissavienības sacensībās, kas sāksies šī gada iūliiā Ļeņingradā, Odesā un Viļņā.

I. Rūtiņš

Sports (Latvijas PSR Sporta biedrību izdevums), Nr.37 (08.05.1956)

V. Zvirbulis – republikas čempions.

Rīgas Centrālajā šacha un dambretes klubā noslēdzies LPSR IV simtslauciņu dambretes čempionāta fināls. Par

čempiona nosaukumu cīnījās 14 spēcīgākie dambretisti. To skaitā sporta meistars V. Romanovs (Rīga), 1955. g. republikas čempions sporta meistars V. Zvirbulis (Cēsis), 1956. g. Rīgas čempions V. Agranovs, talantīgie jaunās paaudzes dambretisti rīdzinieki M. Kapluns un H. Pērkons, liepājnieks A. Kuks, cēsinieks A. Neļķis u.c. Republikas 1956. g. simtslauciņu dambretes čempiona nosaukumu, tāpat kā iepriekšējā gadā, pārliecinoši izcīnīja V. Zvirbulis, iegūstot 12 p. no 13 iespējamiem. Viņš 11 partijās guva uzvaras, bet divās cīnījas neizšķirti. Otrā vietā ierindojās PSRS sporta meistars Romanovs (101/2), trešā Agranovs (9 1/2). Zvirbulis un Romanovs piedalīsies PSRS simtslauciņu dambretes čempionātā pusfinālā.