2. Latvijas čempionāts 64 lauciņu dambretē sievietēm 1958

2.Līna Ņikitina III 4,5 p.

3.M. Laurecka II 4,5 p.

Sports (Latvijas PSR Sporta biedrību izdevums), Nr.35 (01.05.1958)

M. Laurecka revanšējas.

Rīgas 2. dambretes masu turnīra finālā 1. —3. vietu dalīja «Rīgas drēbnieks» darbiniece M. Laurecka, VEF dambretiste B. Bluķe un 7. arodskolas audzēkne I. Krūmiņa.

Republikas masu turnīra finālā Bluķe ieņēma pirmo vietu, bet Laurecka palika trešajā vietā. Aizvakar beidzās mačs starp Laurecku un Bluķi par Rīgas čempiones nosaukumu (Krūmiņa nepiedalījās slimības dēļ). Ar rezultātu 3,5:2,5 Laurecka revanšējās Bluķei par zaudējumu republikas turnīrā un otru gadu pēc kārtās izcīnīja Rīgas čempiones nosaukumu.

P. Freidenfelds

Rīgas Balss, Nr.77 (01.04.1958)

V. Agranovs un B. Bluķe – dambretes masu turnīra uzvarētāji.

Beigušās republikas dambretes II masu turnīra fināla sacensības. Tajās piedalījās 62 vīrieši un 22 sievietes. Cīņas risinājās pēc Šveices sistēmas sešās kārtās. Vīriešiem pirmo vietu izcīnīja meistarkandidāts V. Agranovs ar 5,5 punktiem, izšķirošajā partijā pieveicot sporta meistaru Romanowu. Otro vietu ieguva meistarkandidāts B. Gurvičs ar puspunktu mazāk. Meistars V. Romanovs palika trešajā vietā ar 4,5 punktiem. Jāatzīmē, ka pagājušā gada dambretes masu turnīra uzvarētājs cēsnieks A. Nelķis ieguva tikai 2 punktus, bet sporta meistars V, Zvirbulis – 3.5 punktus. Samērā neveiksmīgi spēlēja arī Rīgas pilsētas masu turnīra uzvarētāji G. Gertners un J. Stepiņš.  Gertnners dalīja 11.-12.. vietu, bet Stepiņš  ieņēma  13. vietu. Sieviešu grupā pārliecinoši uzvarēja otrās klases dambretiste B. Bluķe, iegūstot 6 punktus no iespējamiem 6. Otro vietu izcīnīja Ventspils pārstāve Ņikitina (trešā klase) ar 4,5 punktiem, Ar tikpat daudz punktiem trešajā vietā otrās klases dambretiste M. Laurecka. Desmit pirmo vietu ieguvēji  tiksies pretendentu turnīrā. Četri no tiem piedalīsies PSRS dambretes meistarsacīkšu pusfinālos. Ūdova un Kravčenko vietā piedalīsies Rīgas pilsētas masu turnīra uzvarētāji Gertners un Stepiņš. Bez tam tajā spēlēs arī meistarkandidāts Popovs.

Sports (Latvijas PSR Sporta biedrību izdevums), Nr.26 (01.04.1958)

Pēc sešu dienu ilgam cīņām beigušās Latviias 2. dambretes masu turnīra fināla sacensības. Sieviešu grupā pārākā bija VEF darbiniece B. Bluķe, kas ar 6 punktiem ierindojās pirmajā vietā. Par 1,5 pkt. no uzvarētājas atpalika ventspilniece L. Ņikitina. Pagājušā gada masu turnīra uzvarētāja M. Laurecka ierindojās trešajā vietā.

Vīriešu grupā pirmo vietu ar 5,5 punktiem izcīnīia meistarkandidāts V. Agranovs. Otrajā vietā ar 5 p. palika B. Gurvičs. 4,5 punktus ieguva sporta meistars V. Romanovs, liepājnieks I. Iljašenko, Saldus dambretists R. Krūmkalns un rīdzinieks V. Ūdovs. Komandu vērtējumā pārāki bija Tukuma dambretisti, kas kopsumā

ieguva 62 punktus. Otrajā vietā ierindojās Liepājas komanda. Pateicoties savu sieviešu labai spēlei, trešajā vietā negaidot izvirzījās Ventspils komanda.

Vakar sākās republikāniskais pretendentu turnīrs, kura uzvarētājs piedalīsies PSRS dambretes 19. čempionāta pusfinālā. Pretendentu turnīrā piedalās masu turnīra vīriešu grupas 10 pirmo vietu ieguvēji.