1. Latvijas čempionāts 64 lauciņu dambretē sievietēm 1957

2.Laima Sēmane III 3 p.

3.Mirdza Kupča IV, A. Smilga V, H. Treimane V

Cēsu Stars, Nr.23 (21.02.1957)

Cēsnieks A. Neļķis – Latvijas PSR masu dambretes turnira uzvarētājs.

Šajās dienās Rīgas centrālajā šacha-dambretes klubā noslēdzās Latvijas PSR masu dambretes turnīra pēdējais posms – finalsacensības. Pirmo reizi republikas mērogā turnīrs aptvēra tik plašas dambretistu masas – astoņpadsmit tūkstošus cilvēku. Pēc cīņām fizkulturas kolektīvu  un rajonu turniros 98 labākie republikas lauku dambretisti ieradās Rīgā uz Latvijas PSR masu turnira pusfināla sacensībām. Pusfināla uzvarētāji izcīnīja tiesības piedalīties fināla sacensībās kopā ar Rīgas masu turnīra uzvarētājiem. Fināla turnīrā vienlaicīgi spēlēja 36 rīdzinieki un 20 pusfināla turnīru uzvarētāji. Sacensības notika pēc Šveices sistēmas sešās kārtās, kas  deva iespēju visiem dalībniekiem aktīvi cīnīties par vadošajām vietām. Nedēļu ilgās cīņās masu turnīra uzvarētāja nosaukumu negaidīti ieguva Cēsu līniju iecirkņa darbinieks Neļķis ar 5 1/2 punktiem (no iespējamiem 6). Viņš izvirzījās vadībā jau pēc pirmajām spēlēm un, panākot neizšķirtu rezultātu pēdējā kārtā pret meistarkandidalu P. Popovu, pirmo reizi izcīnīja republikas čempiona nosaukumu. Tas ir lielisks A. Neļķa sasniegums, jo pagājušā gada republikas meistarsacīkstēs viņš ierindojās tikai 11. vietā.  Par puspunktu mazāk ieguva P. Popovs un sporta meistars V. Zvirbulis, kurš pirmajās divās partijās spēja panākt tikai neizšķirtu rezultātu.  Sieviešu turnīrā uzvarēja M. Laurecka (Rīga).

V. Zvirbulis

Sports (Latvijas PSR Sporta biedrību izdevums), Nr.16 (22.02.1957)

A.Neļķis un M. Laurecka – republikas I masu dambretes turnīra uzvarētāji.

Noslēdzies lielākais dambretes sarīkojums mūsu republikā – Latvijas PSR I masu turnīrs. Šī turnīra priekšsacīkstēs startēja 18000 dalībnieku. Par masu turnīra uzvarētāja nosaukumu sacensību pēdējā posmā – finalā sacentās 36 rīdzinieki un 20 pusfināla uzvarētāji (sieviešu grupā – 10 rīdzinieces un 5 labākās lauku dambretistes). Turnīrs notika pēc Šveices sistēmas. Vienu nedēļu ilgās cīņās negaidītu uzvaru ar ļoti labu rezultātu (5,5 no 6) izcīnīja Cēsu pilsētas pārstāvis A. Neļķis. Par puspunktu mazāk ieguva meistarkandidāts P. Popovs un sporta meistars V. Zvirbulis, kuri attiecīgi ierindojās otrajā un trešajā vietā. Sieviešu grupā savu augsto meistarību vēlreiz demonstrēja Rīgas masu turnīra uzvarētāja M. Laurecka, kas izcīnīja pirmo vietu ar 4 punktiem (no 4). 2. vietu ieguva Semane (Gulbene) ar 3 punktiem. 3. —5. v. dalīja Kupča (Saldus), Smilga (Rīga) un Treimane (Liepāja).