Latvijas jaunatnes čempionāta fināls klasiskajā un ātrspēlē 100 lauciņu dambretē 2018

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika noskaidroti uzvarētāji Latvijas jaunatnes čempionāta finālā klasiskajā un ātrspēlē 100 lauciņu dambretē. Sacensības notika no 15. līdz 18. martam, viesnīcā MONIKA Centrum Hotels, Rīgā un tajās pulcējās labākie Latvijas jaunie dambretisti, kas sacentās U-10, U-13 un U-16 vecuma grupās.

Sacensības norisinājās 3 vecuma grupās: U-10, U-13 un U-16. Tajās piedalījās Latvijas 71. Skolēnu sporta spēļu labākie dalībnieki. Katrā vecuma grupā maksimālais dalībnieku skaits – 10 (8 labākie no 71. Skolēnu sporta spēlēm, 9. dalībnieks pēc Latvijas Dambretes savienības ieteikuma, 10. dalībnieku papildus piesaka sacensību organizatori.) Sacensību mērķis bija vairot cilvēku interesi par 100 lauciņu dambreti Latvijā, kā arī noskaidrot labākos Latvijas jaunos dambretistus startiem Eiropas un pasaules čempionātos.

Latvijas jaunatnes čempionāta finālā klasiskajā 100 lauciņu dambretē, vecuma grupā U-10 zēniem uzvarētāja titulu ieguva Laimiņš Mastiņš (Valmiera), otro vietu ieguva Jurģis Stīpnieks (Bauskas NBJSS), bet trešo vietu ieguva Roberts Serpāns (Kuldīgas SS). Meiteņu starpā labāko rezultātu rādīja Alise Orlova (Salaspils), otrajā vietā ierindojās Diāna Malofeja (Limbaži/Salacgrīva), bet trešo vietu ieguva Ance Zālmane (Siguldas SS).

Vecuma grupā U – 13 zēniem labākos rezultātus rādīja Vsevolods  Mitrēvičs (Bolderāja), otro vietu izcīnīja Klāvs Norenbergs (Limbaži/Salacgrīva), bet trešo vietu ieguva Rodrigo Jugans (Limbaži/Salacgrīva).  Šajā vecuma grupā meiteņu konkurencē pirmo vietu ieguva Viktorija Nesanira (Bolderāja), otro vietu izcīnīja Valda Vasariete (Salaspils), bet godpilno trešo vietu ieņēma Jūlija Beikmane (Salaspils).

U – 16 jauniešu konkurencē zēniem augstāko rezultātu rādīja Gunārs Gribuška (BJC Bolderāja), otro vietu ieguva Ričards Osītis (Dobeles SS), bet trešo vietu izcīnīja Kristers Lapiņš (Limbaži/Salacgrīva). Starp meitenēm labāko rezultātu rādīja Valērija Zarovska (Dobeles SS), bet attiecīgi otro un trešo vietu ieguva Elizabete Norenberga (Limbaži/Salacgrīva) un Neļa Malahovska (Rēzeknes NBJSS).

Latvijas jaunatnes čempionāta finālā 100 lauciņu dambretē ātrspēlē, vecuma grupā U – 10 pirmo vietu izcīnīja Roberts Serpāns (Kuldīgas SS), attiecīgi otro un trešo vietu ieguva Laimiņš Mastiņš (Valmiera) un Pēteris Kripans (Valmiera). Meiteņu konkurencē pirmo vietu ieguva Ance Zālmane (Siguldas SS), otro vietu izcīnīja Alise Orlova (Salaspils), bet trešajā vietā ierindojās Diāna Malofeja (Limbaži/Salacgrīva).

U – 13 vecuma grupā zēniem labāko sniegumu rādīja Klāvs Norenbergs (Limbaži/Salacgrīva), otro vietu ieguva Vsevolods Mitrēvičs (Bolderāja), bet trešajā vietā ierindojās Rodrigo Jugans (Limbaži/Salacgrīva). Starp meitenēm pirmo vietu izcīnīja Sintija Malofeja (Limbaži/Salacgrīva), otrajā vietā ierindojās Valda Vasariete (Salaspils), bet trešo vietu ieguva Viktorija Nesanira (Bolderāja).

Vecuma grupā U – 16 zēniem pirmo vietu ieguva Ričards Osītis (Dobeles SS), otrajā vietā ierindojās Gunārs Gribuška (BJC Bolderāja), bet trešo vietu ieguva Kristers Lapiņš (Limbaži/Salacgrīva). Meiteņu konkurencē augsto pirmo vietu izcīnīja Valērija Zarovska (Dobeles SS), bet attiecīgi otrajā un trešajā vietā ierindojās Elizabete Norenberga (Limbaži/Salacgrīva) un Jeļizavete Zaharova (BJC Bolderāja).

Sacensības rīkoja Latvijas Dambretes savienība un to organizators bija Roberts Misāns. Galvenais tiesnesis Kārlis Ozols. Tās notika pēc FMJD noteikumiem.

Čempionāta ģenerālsponsors bija LR Izglītības un Zinātnes ministrija. Galvenie sponsori – Marvelous Communication, Sky un Sky&More, kuri nodrošināja, kā balvas uzvarētājiem, tā našķus visiem dalībniekiem, kā arī Mollers un  Monika centrum hotels