74.pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē 2003

1.Aleksandrs Georgijevs RU

2003. gada pasaules čempionātam 100 lauciņu dambretē  starp pašreizējo pasaules čempionu Alekseju Čižovu (Krievija) un izaicinātāju Aleksandru Georgijevu (Krievija) bija jānotiek 2002. gadā, taču organizatorisku apsvērumu dēļ tas tika izspēlēts no 2003. gada 10. līdz 29. martam. Notika Iževskas un Ufas pilsētās. Maču FMJD uzdevumā organizēja Krievijas Starptautiskā Dambretes federācija. Mačā uzvarēja Aleksandrs Georgijevs (rezultāts setos +4 −1), viņš tika atzīts par 2003. gada pasaules čempionu. Tiesības uz maču Georgijevs ieguva, uzvarot fināla kandidātu turnīrā ar 33 cilvēku piedalīšanos no 19 valstīm, kas notika 2002. gada augustā Jakutskā.

Nolikums:

Mačs sastāv no 5 setiem, katrā setā pa 3 geimiem. Mača uzvarētājs būs tas, kurš uzvarēs 3 setos. Ja setu rezultāts ir 3-0 par labu kādam no dalībniekiem, tiks izspēlēti arī atlikušie 2 seti.

Divi starta seti notiks Iževskā no 2003. gada 8. līdz 18. martam, trīs finālseti Ufā no 2003. gada 19. līdz 31. martam.

Ja seta galvenie 3 geimi uzvarētāju nenoskaidro, tad nākamajā dienā notiks atkārtojums, lai noskaidrotu seta rezultātu. Parastā domāšanas laika kontrole starptautiskajā dambretē ir 2 stundas pirmajiem 50 gājieniem un 1 stunda katriem nākamajiem 25 gājieniem. Spēles reti ilgst vairāk par 75 gājieniem, un spēle ilgst vidēji no 4 līdz 6 stundām. Atkārtotas spēles tiks izspēlētas ar stingru laika kontroli – 20 minūtes katram spēlētājam uz visu spēli. Atkārtojto spēļu skaits nav ierobežots – spēles ilgst līdz brīdim, kad uzvar kāds no spēlētājiem.

Mača zaudējuma gadījumā A. Čižovam nav tiesību uz revanšu.

Mača laikā ir atļauta jebkāda veida demonstrējumi un komentāri par notiekošo spēli – izstāžu zālē, televīzijā, ar interneta starpniecību, ar nosacījumu, ka spēlētājiem šī informācija nav pieejama.

Katram spēlētājam ir tiesības izvirzīt divus oficiālos palīgus – treneri un otru. Spēles laikā spēlētājam ir tiesības sazināties tikai ar tiesnešiem, no kuriem mačā būs divi.

Pirms spēles sākuma abi dalībnieki noslēdz līgumu ar orgkomiteju, kurā atrunāti svarīgākie spēles organizatoriski un finansiālie nosacījumi.