Seškārtējā Latvijas čempione 100 lauciņu dambretē Jeļena Česnokova pasaules

21.07.2021

Portāls Jauns.lv un arī Sportacentrs.com raksta:

Seškārtējā Latvijas čempione Jeļena Česnokova izcīna 7. vietu pasaules čempionātā sievietēm 100 lauciņu dambretē, kas norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā no 28. jūnija līdz 14. jūlijam, portālu Jauns.lv informēja Latvijas Dambretes Federācija.

Pasaules čempionātā tiesības spēlēt ieguva tikai augstāko reitinga vietu īpašnieki no visas pasaules, to skaitā trīs Latvijas sportisti - starptautiskā meistare Jeļena Česnokova sieviešu konkurencē, kā arī starptautiskie lielmeistari Guntis Valneris un Raimonds Vipulis vīriešu konkurencē.

Sieviešu turnīrā, apsteidzot četras starptautiskās lielmeistares, augsto 7. vietu izcīnīja Jeļena Česnokova. Par turnīra uzvarētāju kļuva Matrena Nogovitsjna, kura pārstāvēja Krievijas dambretes federāciju. Sagaidāms, ka Česnokova krietni uzlabos savas pozīcijas pasaules dambretes federācijas reitingā, kurā pašlaik atrodas 15. vietā.

Vīriešu turnīrā spēlētājiem sākotnēji bija jāizcīna vieta labāko trijniekā savā apakšgrupā, lai iekļūtu finālā, un to paveica Raimonds Vipulis, iegūstot 2. vietu. Guntim Valnerim savā apakšgrupā 5. vieta.

Finālā vīriešu konkurencē Raimonds Vipulis izcīnīja 9 neizšķirtus un 2 reizes zaudēja, finišējot augstajā 11. vietā. Vīriešu sacensībās uzvaru izcīnīja Aleksandrs Švarcmans, kurš pārstāvēja Krievijas dambretes federāciju. Arī Vipulim paredzams kāpums par vairākām vietām pasaules dambretes federācijas reitingā, kurā šobrīd viņš atrodas 75. vietā.