Трудове навчання


13 та 20.05.24р.

Т. Інструктаж з БЖ. Виготовлення браслетів «Благодійний ярмарок»

Переглянути:

https://www.youtube.com/watch?v=_y1099DJcpc


15.04.24р.

Т. Інструктаж з БЖ. Проєкт «Браслет для друга»

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами, дотримується безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; здійснює розмітку ліній; дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя.

Мета: формування ключових та предметної проєктно-технологічної компетентностей, необхідних для розв’язання життєвих проблем у взаємодії з іншими, культурного й національного самовираження. Виконання елементарних графічних зображень; читання інструкційних карток із зображеннями для поетапного виготовлення виробу.

Обладнання для учнів: нитки, ножиці, матеріали для оздоблення.

Обладнання для вчителя: зразок готового виробу

Хід уроку

Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Мотивація навчальної діяльності

Актуалізація опорних знань

 Правила безпеки на уроках дизайну та технологій.

Повідомлення теми і мети уроку

Засвоєння нових знань

Демонстрація навчальної презентації.

 Сьогодні на уроці ми з вами будемо працювати із нитками.

Запам’ятай!

Чим відрізняють волокна.

 Обговоріть з однокласниками, кому з друзів ви хочете подарувати браслет і чому.

Відеодемонстрація роботи.

Фізкультхвилинка.

 Інструктажі.

Практична діяльність учнів

. Демонстрація інструкційної картки. Робота за поданим планом

Демонстрація виробів

 Виставка робіт (фотосесія). Підсумок   Рефлексія


01.04.24р.

Т. Виготовлення горщика для вирощування саджанців

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами, дотримується безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; здійснює розмітку ліній; дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя.

Обладнання для учнів: пластикова пляшка, ніж, шило.

Демонстрація навчальної презентації.

Чи є в тебе дома кімнатні рослини?

Всі вони ростуть в горщиках.

Для того, щоб посадити дерево, спочатку потрібно виростити саджанець.

Обговоріть з однокласниками, чому важливо вирощувати саджанці дерев. Яка доля чекатиме на ваші саджанці?

Фізкультхвилинка.

Інструктажі.

Практична діяльність учнів

Демонстрація виробів.  Виставка робіт (фотосесія). Підсумок. Рефлексія


05.02.24р.

Т. Проєкт «Пінгвін».

Переглянути:

https://www.youtube.com/watch?v=G078sksM5lI

https://www.youtube.com/watch?v=qCLuodaeSkI

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами, дотримується безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; здійснює розмітку ліній; дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя.

Мета: формування ключових та предметної проєктно-технологічної компетентностей, необхідних для розв’язання життєвих проблем у взаємодії з іншими, культурного й національного самовираження. Ліплення елементарних фігур; читання інструкційних карток із зображеннями для поетапного виготовлення виробу; дотримуватися зорового навантаження; слідкувати за поставою.

Обладнання для учнів: пластилін.

Обладнання для вчителя: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання.

Хід уроку

Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Мотивація навчальної діяльності

Актуалізація опорних знань

Правила безпеки на уроках дизайну та технологій.

Повідомлення теми і мети уроку

Засвоєння нових знань

Демонстрація навчальної презентації.

 Відгадай загадку. Що ти знаєш про пінгвінів?

Який спосіб життя вони ведуть? Чи потрібно оберігати пінгвінів? Чому?

Фізкультхвилинка.  Інструктаж.

Практична діяльність учнів

Демонстрація готового колажу. Творча робота учнів.

Демонстрація виробів

 Виставка робіт (фотосесія).

Підсумок. Рефлексія


22.01.24р.

Т. Проєкт «Африканський велетень».

Обладнання для учнів: кольоровий папір, ножиці, клей, аркуш білого паперу, фломастери та матеріали для оздоблення.

Обладнання для вчителя: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання, підручник "ЯДС" 4 клас, с.98-99.

Природа Африки прекрасна і різноманітна, здатна вразити уяву навіть найвибагливішого мандрівника. А вінцем її видового різноманіття є “Велика Африканська П’ятірка”.

Назву “Велика Африканська П’ятірка” придумали мисливці. Так вони називали п’ять видів звірів – найпрестижніших мисливських трофеїв. Про мисливця, який добув хоча б по одному екземпляру з цих тварин, кажуть, що він зібрав “великий шолом”. Тому завдяки людині потрапила у смертельну небезпеку ця чудова п’ятірка: слон, носоріг, буйвол, лев та леопард.

Слон. Африканський слон – найбільша наземна тварина. Висота його сягає до 4 м, а вага понад 11т. В Африці є два види слонів: саванний і лісовий. Слони – дивовижні тварини. У них надзвичайно добре розвинені ділянки мозку, які відповідають за прояв емоцій, а самі емоції дуже схожі до людських. Слоненята, у яких на очах убили матір, страждають на посттравматичний синдром і демонструють поведінку , дуже схожу до людської.

Носоріг. Носорогів в Африці теж два: білий і чорний. Білі носороги є другими сухопутними тваринами на Землі після слонів. Довжина тіла до 4м, а вага до 3000 кг. У живій природі величезний носоріг нікого не боїться, а тому легко підпускає до себе людей. Рухається він повільно, тому є ідеальною мішенню для мисливців. Полюють на цих тварин заради їхнього рогу. Чорних носорогів вважають вимерлими.

Лев. Лев, якого в казках величають Царем звірів, насправді веде в савані досить скромний спосіб життя. І навіть не є найспритнішим мисливцем. Та і за розміром леви – не найбільші хижаки. До речі, леви – єдині кішки, які мають чіткі зовнішні відмінності міх самцями і самками.

Леопард. Леопард – найменший представник Великої Африканської П'ятірки. Ця плямиста кішка – дуже харизматичний член “п'ятірки” . На жаль його чудове забарвлення зіграло з ним злий жарт. Сфотографувати леопарда складно. Він обережний, не з'являється на відкритих просторах. А відпочиває, сховавшись в кронах дерев подалі від доріг.

Буйвол. Чорний африканський буйвол – могутній бик, що сягає ваги до 1200 кг, та висоти до 2 м у холці. З усієї «великої п’ятірки» його вважають найбільш небезпечним. Він лютий, хитрий, чує мисливця і може причаїтися, щоб нападати із засідки. Розгніваного буйвола зупинити майже неможливо. У страшній люті він топче і трощить усе на своєму шляху. Вступає у бій із левами, яких гострими розлогими рогами може підкинути в повітря.


18.12.23р.

Т. Робота з папером. Витинанка «Новорічна сніжинка»

Обладнання для учнів:  ножиці, білий папір А4. 

Обладнання для вчителя: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання.

Хід уроку

1.Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Прочитайте виразно вірш В. Діденко «Зимонька-зима».

Закрийте очі та прослухайте пісню А. Олєйнікової «Просто снігопад». Розкажіть про картину, котра

Відеодемонстрація практичного змісту уроку.

Фізкультхвилинка.

Інструктаж.

Демонстрація інструкційної картки. Робота за поданим планом.


Т. Виготовлення новорічної іграшки «Різдвяний янгол»

Демонстрація навчальної презентації.

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

Добро Хмаринки Світло

Турбота Чистота

Тепло Життя

Допомога Різдво

Любов Небеса Миколая

Ангел завжди символізує тепло, доброту й турботу, з якими родина

повинна зустріти Новий рік та Різдвяні свята.

 Зовсім скоро в кожному будинку буде відчуватися дух Нового року та святковий настрій.

 Здавалося б, що можна дізнатися про Новий Рік нового. Та насправді є деякі факти про які ви навіть не могли чути та які можуть вразити.

Відеодемонстрація практичного змісту уроку.

Фізкультхвилинка.

Інструктаж.

Практична діяльність учнів

Демонстрація інструкційної картки. Робота за поданим планом.

Демонстрація виробів

Виставка робіт (фотосесія).

Підсумок. Рефлексія.


04.12.23р.

Т. Проєкт «Карпатська красуня»

Обладнання для учнів: ножиці, клей, картон, клей, пензлик для клею, гофрований папір.


Демонстрація навчальної презентації.

-          Чому ялина і сосна зелені взимку.

-           Як вирубка лісу позначиться на повітрі, тваринах, рослинах?

-          Як захистити ялинки від вирубки.

-          Розглянь малюнки. Розкажи як росте ялинка.

Відеодемонстрація роботи.

Фізкультхвилинка.

 Інструктаж.

Практична діяльність учнів


Дослідницький проєкт «Водойми рідного краю»

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами та пристосуваннями, дотримуючись безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя.

Демонстрація навчальної презентації.

Дай відповідь на запитання.      

-          Чому нашу землю називають «голуба планета»?

-          Види водойм. Природні водойми. Штучні водойми

-          Які ти знаєш річки України?

-         Найбільша в Україні і третя за величиною річка в Європі. Дніпро з давніх давен, забезпечував жителів водою та рибою. Це був важливий торгівельний шлях, яким пливли кораблі, баржі, човни. Найбільшим містом, розташованим на Дніпрі – є Київ, Столиця України.


Трудове навчання

13.11.23р.

Т. Виготовлення сніговита

1.Переглянути:

https://osvitanova.com.ua/posts/4557-maister-klas-yak-stvoryty-snihovychka-iz-shkarpetky

2.Матеріал:


30.10.23р.

Т. Аплікація «Соняшник»

1.Пригадайте з уроків «Я досліджую світ»

Культурна спадщина України – унікальне явище, яке я вагомою складовою світової культури. Збереження її для наступних поколінь сприяє зростанню авторитету української культури у світі, формує позитивний імідж держави.

2.Переглянути:

https://www.youtube.com/watch?v=RLMTAMjee0M


25.09.23р.

Т. «Зустрічаємо сусідів»

 1.За підручником с.44-45 ЯДС.

2.Переглянути:

https://www.youtube.com/watch?v=B_4RYet61Uc


18.09.23р.

Т. Проєкт  «Модель гори»

1.Пригадати основні форми суходолу.

2.З яких частин складаються гори та рівнини?

3.Переглянути:

https://www.youtube.com/watch?v=fuJOHTZmCq4