I statsbudsjettet for 2022 ble den kommunale deflatoren anslått til 2,5 prosent. Dette ble også lagt til grunn i Trondheim kommunes budsjett for 2022. Tjenesteområdene fikk kompensasjon for pris- og lønnsvekst ut i fra dette anslaget, og ved fastsettelse av kommunale brukerbetalinger m.m ble det tatt hensyn til anslaget på kommunal deflator.
I revidert nasjonalbusjett ble anslaget på kommunal deflator økt til 3,7 prosent. Regjeringen anslo at det ville gi kommunesektoren 4,4 milliarder kroner i økte utgifter i 2022. KS har i etterkant anslått at lønns- og prisveksten vil bli høyere enn dette.
Høyere lønns- og prisvekst enn forutsatt gir kommunene økte utgifter. Kommunedirektøren har satt av 108 millioner kroner for å finansiere dette i forslaget til budsjett for 2023. Av dette er 43 millioner kroner økte utgifter til lønnsoppgjøret. 65 millioner kroner er satt av for å kompensere tjenesteområder som har merutgifter som følge av høy prisvekst. Dette er nærmere omtalt i kapittel 10 under sentrale bevilgninger.
I vedtatt økonomiplan er det budsjettert med en reell økning i eiendomsskatten på 30 millioner kroner i 2023. Som følge av høyere lønns- og prisvekst enn forutsatt i 2022 foreslår Kommunedirektøren en reell økning i eiendomsskatten på 39 millioner kroner. Regjeringen vil i forslag til statsbudsjett for 2023 presentere et oppdatert anslag på kommunal deflator for 2022. Kommunedirektøren vil i forbindelse med tilleggsinnstillingen vurdere om vi som følge av den økte kostnadsveksten vil foreslå en særskilt økning i parkeringsinntektene og brukerbetalingene i 2023. Kommunedirektøren anslår at dette kan gi 3-5 millioner kroner i økte inntekter.
Oversikt over priser, avgifter og gebyrer i Trondheim kommune