Сторінка діабетика

Діабет – це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної нестачі інсуліну в організмі людини. Зʼявляється гіперглікемія – збільшується рівень цукру в крові. Симптоми діабету – часте сечовипускання, відчуття сильної спраги, набір зайвої ваги (а іноді навпаки – різке схуднення), запаморочення, повільне загоєння ран та порізів, заніміння кінцівок.Близько 10% випадків захворювання – це діабет І типу, за якого організм не виробляє інсулін. Його ще називають «інсулінозалежним» або «юнацьким діабетом», оскільки хвороба часто розвивається у віці до 15 років (хоча зараз цей термін «продовжили» до 30 років). Причина – порушення аутоімунних процесів, внаслідок чого імунна система «атакує» клітини підшлункової залози, які синтезують інсулін. У результаті він виробляється в невеликій кількості або не виробляється зовсім.

У 90% випадків діагностують діабет ІІ типу. Організм не виробляє інсулін у достатній кількості або ж клітини тіла не реагують на інсулін (це явище називають інсуліновою резистентністю). До розвитку діабету ІІ типу схильні люди з надмірною вагою, а також ті, кому бракує фізичних навантажень, – організм витрачає менше енергії, аніж отримує з їжею. Окрім того, діабет ІІ типу часто розвивається у людей старшого віку – з віком людина нерідко набирає зайву вагу та менше рухається.

Також виокремлюють гестаційний діабет – «цукровий діабет вагітних», який супроводжується гіперглікемією. Після пологів його прояви здебільшого зникають. Однак експерти вважають, що це може бути ознакою схильності до діабету ІІ типу.

Цукровий діабет: інший спосіб життя

Як оптимізувати харчування, радять фахівці OneTouch Selekt

Відкрийте для себе нові можливості

Конкретизуйте ваші цілі!

На рівень глюкози в крові впливає раціон харчування і розмір порцій.

Їжа містить вуглеводи, жири, білок і клітковину.

Найбільше впливає на рівень глюкози в крові вміст вуглеводів.

Хворі на цукровий діабет повинні контролювати кількість вуглеводів в їжі. Щоб полегшити це завдання, ввели умовне поняття - хлібна одиниця.

Одна хлібна одиниця містить 10-12 г засвоюваних вуглеводів.

т

т

Еквіваленти продуктів за вмістом вуглеводів

т

Перевіряйте вплив їжі на рівень глюкози в крові.