Як одягатися, щоб уникнути переохолодження?

Як одягатися, щоб уникнути переохолодження?Забудьте на час про курточки, светри і кофтинки, які залишають голий поперек! Одягайтеся як "капуста" - тоді між шарами одягу завжди будуть прошарки повітря, які чудово утримують тепло.

Слід одягатися так: шар одягу, який ближче до тіла, повинен бути з бавовни, тому що бавовна добре вбирає вологу, другий шар - вовняний (вовна добре утримує тепло, вбирає вологу, зігріває), третій шар - вітрозахисний, вологонепроникний (він не дає проникати холодному повітрю під одяг і затримує тепло). Носіть вільний одяг - це сприяє нормальній циркуляції крові.

Особливу роль відіграє натуральна вовна.

Якщо ворс прилягає безпосередньо до тіла, то виникає електростатичний заряд, який не тільки зігріває, але й має лікувальний ефект.

Якщо людина страждає якимись захворюваннями, то смужки хутра нашивають усередині білизни на проекції грудини, шийно-грудного або поперекового відділу хребта.

Такі аплікації служать своєрідною профілактикою захворювань, особливо в холодну сиру погоду.

Бажано, щоб у верхньому одязі був об'ємний комір, який додатково захистить шию й нижню частину обличчя від замерзання.

Пам'ятайте також, що одяг має бути досить легкий, щоб при русі не витрачалася зайва енергія.

Не забувайте про ноги і пам'ятайте, що тісне взуття, відсутність устілки, сирі шкарпетки часто служать основною передумовою для появи потертостей і обмороження. Особливе значення це має для тих, у кого часто потіють ноги. Вузьке взуття не годиться для морозів! У чоботи потрібно покласти теплі устілки, одягти вовняні шкарпетки - вони вбирають вологу, залишаючи ноги сухими.

Не виходьте на мороз без рукавиць, шапки і шарфика. Кращий варіант - рукавиці з вологовідштовхувальним ефектом і з не продувної тканини з хутром всередині.

Щоки і підборіддя можна захистити шарфом. У вітряну холодну погоду перед виходом на вулицю відкриті ділянки тіла змажте спеціальним кремом. Ні в якому разі не використовуйте крем-гідратант!

Краще попередити переохолодження та обмороження, ніж лікувати!