- Міфи і правда про онкологію

Дата публикации: Feb 04, 2014 3:29:28 PM

Міф 1: "Ми не повинні говорити про рак"

Правда: говорити про рак дійсно складно. Але відкритість, інформованість і чесність в цій темі роблять боротьбу з хворобою простішою і на особистому, і на громадському, і на політичному рівнях.

Брак інформації про захворювання, методи його діагностики та лікування ставлять під загрозу здоров'я і життя людей. Адже своєчасна діагностика може врятувати життя, якщо регулярно проходити диспансеризацію.

В державі має бути стврена культуру турботи про своє здоров'я у суспільстві.

Профілактика неінфекційних захворювань є основною ознакою розвиненої держави і зрілого суспільства. Це основа економічного розвитку, екологічної стабільності та громадського комфорту.

Міф 2: "Рак не має симптомів і ознак"

Правда: у багатьох видів раку є характерні ознаки і симптоми, які можуть допомогти у ранній діагностиці захворювання.

Інформованість населення про ранні симптоми раку - запорука раннього виявлення пухлинного процесу. Кожен, хто знає про симптоми та ознаки онкологічних захворювань, уажніше ставиться до свого здоров'я.

У багатьох країнах низький рівень ранньої діагностики пов'язаний також з низькою онконасторогою лікарів первинної ланки.

Міф 3: "Нічого не можна зробити проти раку"

Правда: існує багато способів боротьби з раком на особистому, суспільному та політичному рівнях. Третину найпоширеніших видів раку можна попередити.

Фактори виникнення онкологічних захворювань: паління, алкогольна залежність, гіподинамія, нездорове харчування.

Ефективна профілактика онкологічних захворювань вигідна і в економічному, і в соціальному планах.

Вакцини від онкогенних вірусів здатні знизити поширення деяких видів раку.

Міф 4: "Я не маю права на лікування раку"

Правда: кожен має право на своєчасну діагностику і сучасне та ефективне лікування онкологічного захворювання. Без страждань, труднощів та принижень.

Рак - це не лише питання здоров'я. Це проблема економічного, соціального статусу і питання захисту прав людини. Нерівний доступ до лікування онкології - суттєва перешкода на шляху до справедливого суспільства. Особливо проблема нерівності гостра в країнах з економікою, яка розвивається. Рівне право на життя і боротьбу за життя проти раку має бути у всіх, незалежно від рівня достатку та соціального статусу. Це записано в Декларації прав людини , і всі країни повинні охороняти і дотримуватися цієї норм.

Ось 4 основних міфи про це захворювання.