Правила безпечної поведінки на воді

Вода - чудовий засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, гарний настрій, допомагає позбутися стресів. Щоб зробити купання безпечним, нагадуємо правила поведінки на водних об’єктах.

Коли?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання: 8.00-10.00, 17.00-19.00. Безумовно - лише у світлу пору доби. Не рекомендовано купатися чи плавати раніше, ніж через годину-півтори після прийому їжі. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.

Не можна купатися під час зливи, грози, і навіть коли дощу нема, але чути грім.

Де?

Купатися слід у спеціально обладнаних місцях: на пляжах, в басейнах, купальнях, на водних станціях - там, де є необхідні засоби для надання допомоги потерпілим.

Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів. В місті Тернополі єдиним офіційно дозоленим місцем для купання є Дальній пляж.

Як?

Після тривалого перебування на сонці не забігайте в воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька раз зануритися. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем.

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Не стрибайте в воду в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, бо ви можете ударитися об дно, знепритомніти та втопитися. Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря, що може призвести до біди. Не подавайте без потреби сигналів про необхідність допомоги. Якщо вас підхопила течія, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега. Якщо у воді ви почуваєтеся погано, відчуваєте, що втрачаєте сили, або коли тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати, – негайно кличте на допомогу.

Категорично забороняється:

– купатися в необладнаних місцях;

- заходити у воду в нетверезому стані;

– запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками, залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

– підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються;

– стрибати у воду із плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

- пірнати з містків, шлюзів, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

– використовувати для плавання автомобільні камери, дошки, несправні човни;

– допускати у воді грубі ігри з обмеженням руху рук та ніг;

– подавати фальшиві сигнали біди;

– засмічувати воду та береги водойми;

– тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса;

- залишати без нагляду дітей.

Дотримання правил поведінки на воді – запорука безпеки вашого життя!

Літній відпочинок для багатьох є найбільш очікуваною і важливою подією всього року. Кожен прагне забути на якийсь час про повсякденних турботах, змінити пейзаж за вікном, набратися нових вражень і сил. Тому вкрай важливо, щоб відпочинок вдався і не був затьмарений неприємностями і проблемами зі здоров'ям.