- Нові можливості фізіотерапії в ТМКЛ №3

Дата публикации: Nov 15, 2013 5:22:3 PM

13 листопада 2013 рокузавідувач реабілітаційного відділенняТМКЛ №3 лікар-терапевт вищої категорії, фізіотерапевт вищої категоріїЖеворонко Наталія Богданівнавиступала перед колегамина переривчастих курсах, що проходили в музейно-навчальному комплексі КЗ ТОР “Тернопільська університетська лікарня”. Участь у курсах взяли 27 фізіотерапевтів області.

Наталія Богданівна доповідала про хронічні обструктивні захворювання легень та можливості використання інгаляційної терапії в їх лікуванні, а також інформувала присутніх про останні новітні технології у роботі фізіотерапевтичної служби в Україні, які були представлені на жовтневих форумах з фізіотерапії в Криму.

Н.Б.Жеворонко наголосила, що сучасна стратегія лікування органів дихання, зокрема ХОЗЛ, передбачає широке використання інгаляційних форм лікарських засобів, які мають змогу здійснити швидке надходження препарату в дихальні шляхи, створити високі концентрації безпосередньо у місці патологічного процесу при застосуванні більш низьких доз, що мінімізує системні побічні ефекти, реакції з боку травного тракту та елементи медикаментозної терапії.

Для інгаляційної терапії захворювань бронхо-легеневої системи фізіотерапевти та пульмонологи Тернопільської області ефективно використовують спеціальні пристрої: небулайзери, дозовані аерозольні інгалятори, дозовані інгалятори зі спейсером та лицевою маскою, дозовані порошкові інгалятори, дозовані інгалятори, що активуються вдихом.

На базі відділення реабілітації ТМКЛ №3 вже кілька місяців проводиться лікування ХОЗЛ небулайзерною терапією із бронходілятатором сальбутамолом. Позитивний результат відмітили, як пацієнти вже з першої процедури лікування, так і лікарі спостерігають позитивну динаміку в об’єктивному статусі пацієнтів. Наталія Жеворонко поділилась з фізіотерапевтами області методиками використанння небулів “Небутамола” в інгаляційній терапії хворих з ХОЗЛ.

Застосування небулайзерів також дає змогу використовувати високі дози препаратів при загостреннні бронхіальної астми та отримання терапевтичної відповіді за короткий проміжок часу, а також одночасної подачі кисню у контур (при потребі).

Також фахівці аналізували підсумки роботи фізіотерапевтичної служби області за 9 місяців 2013 року та вдосконалювали свої професійні навички для надавались якісних медичних послуг. Обговорювалися методи лікування хворих з гострими та хронічними захворюваннями бронхів та легень, пацієнтів з міжхребцевими килами, комбінування магнітотерапії та лазеротерапії. Учасникам були представлені майстер-класи з окремих методик фізіотерапії.