ХОЛТЕРІВСЬКЕ МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ, АТ

Холтерівське моніторування ЕКГ, АТ

Юрчак

Михайло Андрійович

лікар-терапевт вищої категорії

завідувач терапевтичного відділення

Холтерівське моніторування ЕКГ, АТ

В терапевтичному відділенні Міської комунальної лікарні проводиться холтерівське моніторування ЕКГ, АТ. Метод названий на честь американського дослідника Нормана Холтера

Холтерівське моніторування ЕКГ, АТ - це один з найбільш інформативних, безпечних, безболісних.доступних, неінвазивних методів функціональної діагностики, при якому запис ЕКГ, АТ здійснюється безперервно протягом доби. Для цього використовується спеціальний прилад, що носиться пацієнтом на тілі і що дозволяє йому здійснювати звичайні дії протягом доби - холтер. Сучасний холтер дозволяє ефективно збирати інформацію про стан хворого шляхом цілодобового моніторування. Холтер рекомендований пацієнтам зі скаргами на серцебиття і перебої в роботі серця, з його допомогою можна виявити безбольову ішемію, діагностувати ІХС, порушеня провідності та серцевого ритму, а також дати оцінку ефективності лікування серцево-судинних захворювань.

Основні показання для проведення холтерівського моніторування ЕКГ:

  • -оцінка симптомів, які можуть бути пов’язані з порушенням серцевого ритму та провідності;

  • -верифікація ризику у пацієнтів із структурними захворюваннями серця без симптомів аритмії;

  • -оцінка ефективності лікування аритмій серця;

  • -оцінка функції імплантованих пристроїв;

  • -діагностика та оцінка ефективності лікування ішемії міокарда

Холтерівське моніторування АТ- інформативний метод для вибору антигіпертензивної терапії, а також для оцінки її ефективності, виявлення осіб з груп високого ризику.

Феномен "гіпертонія на білий халат” - обумовлений тим, що АТ, вимірюваний за допомогою звичайного сфігмоманометра в кабінеті лікаря, можливо, приблизно у 15% населення може виявитися підвищеним, в результаті реакції тривоги на процедуру вимірювання, причому іноді на 50 мм рт.ст. вище істинних рівнів для даного обстежуваного. Виразність цієї реакції в обстежуваних може змінюватися, і вона важкопередбачувано. У той же час, за допомогою добового моніторування АТ у цих осіб реєструється нормальний тиск або прикордонний його рівень.

В області функціональної діагностики холтер сьогодні займає важливе місце.За рахунок його використання складається гранично вичерпна картина загального стану хворого, що дозволяє своєчасно вживати відповідних заходів.

Попередній запис

(0352) 55 09 20