Підтяжка обличчя

Підтяжка обличчя (фейсліфтінг) Операції по підтяжці обличчя направлені на усунення найбільш видимих ознак старіння - опущення брів, поглиблення підочноямкових областей, носоротових складок, щік, що відвиснули, надлишку шкіри на підборідді, дрібних зморшок, нерівномірної пігментації тощо. Фейсліфтінг проводиться шляхом видалення надмірної кількості жирової клітковини, підтягання належних м'язів і перерозподілу шкіри особи і шиї з видаленням її надлишку. Підтяжка обличчя може бути самостійною процедурою або проводитися у поєднанні з іншими операціями - підтяжкою чола, омолоджуючою операцією в області повік або зміною форми носа.

Фейсліфтінг краще всього робити у віці 40-60 років, коли обличчя і шия тільки почали старіти, але ще збереглася еластичність шкіри, а кісткові структури обличчя не піддалися грубим віковим змінам.

Операцію зазвичай повторюють через 7-10 років. Раніше цього часу робити фейсліфтінг не рекомендується.

Результатом пластичної операції обличчя стає розрівнення зморшок, в основному на щоках і на шиї, а також відновлення контуру лінії нижньої щелепи, кута шийного підборіддя і втраченого овалу обличчя.

Підготовка до операції

На першій консультації хірург оцінює всі чинники, які можуть викликати проблеми під час або після операції. Наприклад, неконтрольований високий артеріальний тиск, проблеми згортання крові або схильність до надмірного рубцювання.

Пацієнт повинен повідомити про шкідливі звички або прийом яких-небудь лікарських препаратів, особливо аспірину або інших засобів, які впливають на згортання крові (антикоагулянтів).

Пацієнт повинен пройти обстеження, після якого оцінюється його обличчя: будова і стан шкіри і більш глибока структура (підшкірно-жирової клітковини і м’язів). Крім того, вирішуються деякі питання, обговорюються цілі і можливості операції.

За 1-2 неділі до операції пацієнт повинен припинити палити, приймати гормональні препарати і засоби, що містять саліцилати.

Реабілітація

Після операції пацієнт знаходиться в клініці ще 1-2 дні. Після цього перев.’язки проводять амбулаторно.

Якщо у пацієнта є які-небудь супутні захворювання - цукровий діабет, підвищений артеріальний тиск – можливо буде потрібен більш тривалий період перебування в стаціонарі.

У перші дні після операції може з’явитися загальна слабкість, підвищитися температура тіла. В області лінії швів виникають неприємні відчуття, що тягнуть, шкіра особи і шиї злегка німіє, що зберігається протягом декількох тижнів. Пацієнт повинен носити тугу пов’язку не менше 7 днів після операції. У перших 2 тижні пацієнт повинен уникати діяльності, що вимагає великих фізичних зусиль, куріння і прийому алкоголю. Баню і сауну не можна відвідувати декілька місяців. Після пластики обличчя у людини залишаються невеликі рубці, приховані під волоссям (у скроневій і потиличній областях) або розташовані в природних складках особи (у передушній області). Оцінити результат операції можна буде тільки через декілька місяців. Ускладнення Можливе виникнення гематоми, що є наслідком пошкодження нервових клітин, контролюючих рух м’язів обличчя. Може відбуватися повільне загоєння ран. Таке часто буває у курців. Для лікування ускладнень проводиться консервативна терапія або, якщо виникне необхідність, додаткове хірургічне втручання.

Після операції залишаються рубці. Через них людині не можна буде робити коротку зачіску.

Результат операції зберігається не більше 4 років, після чого знову доведеться звертатися до пластичної хірургії.

Ефект “вушка ельфа” і “круглі очі”, а також маскоподібне обличчя є наслідком перетягнутої шкіри обличчя.