Як швидко зняти нервове напруження

Прості поради допоможуть зняти нервове напруження і уникнути стресу.

1. Зробити самомасаж голови або розчісувати волосся протягом 10-15 хвилин. Ця процедура стимулює кровообіг і сприяє розслабленню м'язів.

2. Масаж протягом 30 секунд точок, що знаходяться під носом, між бровами, під нижньою губою і в центрі долонь.

3. Розтирання долонь одна об одну, доки вони не стануть гарячі. Це збадьорює, підвищує концентрацію уваги, сприяє зосередженню.

4. Навіть коли умови не дуже сприятливі (нарада, збори, поїздка в транспорті), можна непомітно розтерти вуха. Декому допомагає легкий масає мочок, іншим - інтенсивне розтирання верхньої частини вушної раковини.

5. Прийняти комфортний душ: спочатку уявити, що вода змиває всі стреси, конфлікти і проблеми, а потім просто насолоджуватися краплями, що стікають по шкірі. Ідеально - поплавати.

6. Прибирання. Йдеться не позапланове генеральне прибирання, а про порядок на окремій ділянці. Якщо прибрати хоча б на робочому столі, або позбавитися мотлоху в шухляді, то це відволічу від подразника і стане поштовхом до інших позитивних змін.

7. Фізична активність: зробіть декілька присідань, вправ з гантелями, вправ на розтяжку, пройдіться коридором, сходами. Якщо умови не дозволяють, пожна зробити вправи для шиї, для очей. Це і корисно, і неприємні відчуття зникнуть.

8. Творчість: тримайте напоготові розмальовку (тепер є і для дорослих), блокнот, кусочок пластиліну, рукоділля.

9. Поповніть запаси рідини в організмі. Підійде сік, вода, кефір. Чудово, якщо з улюбленого горнятка, або такого, що стоїть на полиці для особливих, святкових випадків. Заварити чай - теж добре, але будьте обережні з окропом.

10. Зробіть дихальні вправи: чотири швидких коротких поверхневих вдихи-видихи, один глибокий вдих, за ним повільний довгий видих. Повторити комплекс чотири рази.

11. Пригадайте і продекламуйте будь-який вірш: спочатку - драматично, потім - лірично, приміряйте амплуа зірки сцени, трагіка, коміка.

12. Дайте волю уяві. Прийміть зручну позу, закрийте очі, прислухайтеся до себе, уявіть, що ви в лісі, на березі водойми.

13. Почистіть від шкарлупок і з'їжьте декілька волоських горішків.

14. Музика! Нехай це буде улюблена мелодія, або ж зовсім незнайома, мінорна чи мажорна. Які асоціації вона викликає? Хочеться підспівувати, потанцювати, помріяти? А може, виключити і насолодитися тишею?

15. Приділіть час вашому комп'ютеру! Зробіть те, чого він давно чекає - викиньте декілька непотрібних файлів, змініть картинку на робочому столі, посортуйте документи.

16. Підготуйте листа уявному опоненту або ж самому собі. Що б ви хотіли йому (чи собі) написати? Це може бути лист-прохання, лист-пояснення, лист-претензія, лист-подяка, лист-освідчення чи просто малюнок відруки або цікаве фото. Подумайте, що саме ви ввиберете і чому. Перегляньте цей лист, коли опануєте себе і заспокоїтеся - може, його варто відправити?

17. Згадайте себе в дитинстві, подивіться збоку на себе-дитину. Послухайте, що вона вам скаже, дайте їй пораду, скажіть щось втішне.

Швидкий ритм життя провокує перевтому та виснаження, спілкування не завжди буває приємним, а справи не завжди успішні. А ще є погані новини, набридливі думки, тривога...