Як заражаються туберкульозом?

Зараження туберкульозом найчастіше відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхом.

За добу хворий з легеневою формою туберкульозу виділяє 15-20 млн. бактерій туберкульозу. Одна хвора людина може інфікувати за рік 10-15 осіб.

Бактерії туберкульозу можуть виділятися під час кашлю з мокротинням, слиною, а також під час співу, розмови.

Зараження може відбуватися під час безпосереднього контакту з хворим (під час поцілунків) і опосередковано (через забруднені предмети вжитку - книги, рушники, посуд), через продукти харчування, особливо молочні - в результаті використання молока від хворих корів (при покупці молока на стихійних ринках і вживанні в не кип’яченому виді), а також виготовлених із нього масла, творогу, сливок та ін.

Зараження через м’ясо хворих тварин зустрічається рідко, оскільки його вживають після термічної обробки.

Будь-яка людина може заразитися туберкульозом де завгодно: вдома, у гостях, на роботі. Основним джерелом інфекції є хворі легеневою формою туберкульозу, що кашляють та виділяють з мокротинням збудника хвороби.

Особливо великому ризику зараження туберкульозом піддаються люди, які тривалий час знаходяться в контакті з хворим у погано провітрюваному приміщенні: у тюремній камері, армійській казармі, лікарняній палаті чи в колі сім’ї.

Основними джерелами поширення туберкульозу як і раніше залишаються установи пенітенціарної системи, де захворюваність туберкульозом завжди була високою. Тюремні стіни обмежують волю людей, але не волю поширення туберкульозу. Відзначено різке збільшення числа хворих у пенітенціарних установах.