- Проблеми та перспективи реформування системи охорони здоров’я

Дата публикации: May 26, 2015 8:5:58 PM

У МОЗ України обговорили проблеми та перспективи реформування системи охорони здоров’я.

26 травня у МОЗ України відбувся круглий стіл з проблем та перспектив реформування системи охорони здоров’я України за участі Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, заступника Міністра Ігоря Перегінця, Голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, експертів Світового банку, Ernst & Young, APCO, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та інших фахівців.

За словами Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, неможливо змінити систему охорони здоров’я за один день, але МОЗ України використовує усі наявні та потенційні ресурси для втілення в життя реформи галузі. Міністр наголосив, що системні зміни будуть логічним наслідком налагодженої роботи фахівців Міністерства, тісної співпраці з громадськістю та взаємодії з міжнародними організаціями.

Ігор Перегінець презентував учасникам круглого столу поточні здобутки та проблеми реформування системи охорони здоров’я. Заступник Міністра розповів про шість стратегічних напрямків роботи МОЗ України в рамках реформи: фінансування системи охорони здоров’я; організація первинної ланки медичної допомоги, управління медичними закладами; громадське здоров’я, робота фармацевтичного ринку та запровадження інтегрованої інформаційної системи.

Ігор Перегінець наголосив, що лікарні мають поступово перетворитись з бюджетних закладів на муніципальні установи із ширшою автономією, що матимуть право вільніше організовувати свою роботу та розпоряджатися своїми коштами. Окрім того, заступник Міністра зупинився на питанні запровадження ефективних механізмів дерегуляції фармацевтичного ринку, серед яких - запровадження нових реєстраційних процедур відповідно до стандартів ЄС, управління клінічними випробуваннями, розробка механізмів державних закупівель, створення ефективних схем ціноутворення та реімбурсації.

На думку економіста, фахівця з питань охорони здоров’я Світового банку Олени Дорошенко, важливим компонентом реформування системи охорони здоров’я України є моніторинг та управління якістю надання медичних послуг. Реформування галузі вимагатиме сильного політичного лідерства, якісного моделювання, ефективних виконавців та суспільного порозуміння.

Представник Ernst & Young Гері Хоу презентував присутнім доповідь зі світових здобутків реформування сектору охорони здоров'я. На думку експерта, створення сталої системи охорони здоров’я в будь-якій країні світу ґрунтується на систематичній та злагодженій роботі всіх суб’єктів, і Україна має перейняти цей досвід.

Прес-служба МОЗ України