- Нова модель надання медичної допомоги має формуватись з нових важелів управління

Дата публикации: Dec 21, 2015 12:16:12 PM

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук під час робочої наради з головними лікарями обласних лікувально-профілактичних закладів Тернополя та Тернопільщини, а також з головними спеціалістами департаменту охорони здоров’я зі спеціальності “Хірургія”, “Терапія”, “Педіатрія”.Основною темою наради стало обговорення необхідності модернізації та автономізації медичних закладів міста та області, про яку озвучено в КМУ та трансформовано в відповідний проект Постанови.

Йшлося про актуальність організаційних перетворень в системі охорони здоров’я України на вторинному та третинному рівнях медико-санітарної допомоги та невирішеність цього питання, насамперед в практичному плані до цього часу.

- Розвиток системи охорони здоров’я постійно потребує дієвих зрушень в сфері галузі охорони здоров’я, - розпочав директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук - враховуючи підвищення ефективності використання обмежених фінансових ресурсів. Незважаючи на мінімальний відсоток скорочення ліжкового фонду, дороговартісна стаціонарна медична допомога, як і раніше, продовжує поглинати найбільшу долю фінансових асигнувань, що виділяються на медицину. Цьогоріч будуть серйозні радикальні зміни. Їм передує те, що з 2016 року відповідно до нового бюджетного кодексу вторинна ланка фінансуватиметься з обласного бюджету.

В обговоренні теми, гостро постало питання стосовно фінансування міських закладів охорони здоров’я. Директором департаменту зазначено, що “в принципі, ці заклади можуть співфінансуватися з міського бюджету. Однак для цього потрібні відповідні рішення та угоди”.

- Сьогодні час змін – зазначив у своєму виступі керівник апарату облдержадміністрації Іван Бабійчук. - Сьогодні створюються реальні умови для переходу до цивілізованого ринку медичних послуг в системі охорони здоров’я. Оптимізація ліжкового фонду до запропонованої норми 60 ліжок на 10 тисяч населення дозволить забезпечити економічну ефективність системи медицини.

Про те, що “згідно з проведеними аналізами, показники забезпеченості лікарями і лікарняними ліжками роками не змінювалися зазначив керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Ігор Дулеба. - Ми повинні ґрунтовно вивчити цю проблему. Ситуація з бюджетним фінансуванням складна. Саме вона диктує ідею реорганізації для виживання галузі. І потрібні конкретні дії”.

Озвучено думку про перебудову стаціонарної допомоги за принципом інтенсивності лікування, яка призведе до якісно нових змін щодо потреби в ліжках і кадрах. Її висловив головний спеціаліст-хірург департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимир Максимлюк.

По результатах наради Володимиром Богайчуком дано доручення в короткі терміни обґрунтувати і розробити так звану модель надання медичної допомоги населенню, згідно якої впроваджуватимуться подальші дії. Головні лікарі обласних установ мають визначити структуру надання вторинної та третинно медичної допомоги. Вона має стає більш чіткою.

Зазначено, що проведене економічне обґрунтування запропонованої моделі дасть можливість здійснити практичну реалізацію оптимізації ліжкового фонду, реорганізації медичних установ тощо.

На даному етапі медичну мережу бюджетних установ потрібно наблизити до передового досвіду фінансування соціально-культурної сфери, враховуючи тенденції до змін кількості населення та потреб створених громад. Фінансування медзакладів – обмежене. Відтак, потрібно приймати рішення. Але, передусім, необхідно обґрунтувати, яку модель надання меддопомоги на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях потрібно приймати. Вона має

де-факто формуватись з нових фінансово-економічних важелів управління та організації системи охорони здоров’я. Тоді ж згідно запропонованої моделі визначити необхідні організаційні заходи та етапи їх реалізації.

"Хоч би як там було, - запевнив Володимир Григорович - ми робитимемо все можливе, щоб система охорони здоров’я в області працювала ефективно, а жителі отримували максимально якісну лікарняну допомогу."

Джерело

"Ми робитимемо все можливе, щоб система охорони здоров’я в області працювала ефективно, а жителі отримували

максимально якісну лікарняну допомогу"

“Нова модель надання медичної допомоги населенню має де-факто формуватись з нових фінансово-економічних важелів управління

та організації системи охорони здоров'я”