Всесвітній день серця

Всесвітній день серця (World Heart Day) відзначається щорічно наприкінці вересня з 1999 р. за ініціативою Всесвітньої федерації серця.

До 2011 року дата святкування Всесвітнього дня серця припадала на останню неділю вересня, проте потім дата свята була остаточно закріплена за 29 вересня.

Акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші значущі організації.

У 2016 р.Всесвітній день серця проходить під гаслом «Серце – для життя!»

За ініціативи МОЗ України проводиться Всеукраїнський тиждень серця з нагоди Всесвітнього дня серця.

Мета проведення Всесвітнього дня серця — підвищити усвідомлення в суспільстві небезпеки, яка викликана епідемією серцево-судинних захворювань у світі, а також ініціювати профілактичні заходи щодо ішемічної хвороби та мозкового інсульту у всіх групах населення, підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. В цей день є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.

У партнерстві з ВООЗ Всесвітня федерація серця проводить заходи більш ніж в 100 країнах.

Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті у світі : щорічно вони забирають більше 17 мільйонів людських життів.

Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту - підвищені кров'яний тиск, рівень холестерину і глюкози в крові, куріння, недостатнє споживання овочів і фруктів, підвищена вага, ожиріння і фізична інертність, гіподинамія, стреси, шкідливі звички.

Стан серця залежить від умов повсякденного життя, від того, як люди живуть, працюють, навчаються, люблять, приймають рішення, формують інший стиль поведінки.

Серцево-судинні захворювання є провідною причиною смерті в світі - щорічно від них вмирає 17,3 млн. людей. Щонайменше, близько 80% випадків передчасної смертей можна було б запобігти, якби систематично проводилась боротьба з основними чинниками ризику курінням, нераціональним харчуванням і низькою фізичною активністю. Нагадаємо основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань - це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.

Як в повсякденному житті підтримувати здоров'я свого серця?

Підвищити свою повсякденну фізичну активність, дотримуватися принципів здорового харчування, відмовитися від куріння, контролювати у себе чинники ризику ішемічної хвороби серця і мозкового інсульту.

Оцінки факторів ризику серцево-судинних захворювань:

• зважування та вимір зросту, розрахунок індексу маси тіла, виміри об'єму талії;

• консультації дієтолога осіб з ожирінням;

• вимірювання артеріального тиску;

• визначення глюкози крові, загального холестерину;

• в разі виявлення гіперхолестеринемії, гіперглікемії, артеріальної гіпертензії і т.д. отримайте рекомендації щодо проходження детальнішого обстеження в умовах спеціалізованих клінік.