- Щодо впровадження державного регулювання цін на ліки для гіпертоніків

Щодо впровадження державного регулювання цін

на лікарські засоби для лікування

осіб з гіпертонічною хворобою

З 1 червня 2012 року в Україні стартував пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з артеріальною гіпертензією, який регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», наказами МОЗ України від 28.04.2012 № 321 «Щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та від 01.06.2012 № 419 «Про затвердження реєстру граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на ЛЗ для лікування осіб з гіпертонічною хворобою станом на 01 червня 2012 року».

Мета проекту спрямована на зниження вартості медикаментів, які використовуються при лікуванні осіб з гіпертонічною хворобою.

Реалізація зазначеного проекту дозволить відпрацювати систему компенсаційних виплат за лікарські засоби при амбулаторному лікуванні хворих, підвищити економічну доступність лікарських засобів, в першу чергу для соціально незахищених хворих на гіпертонічну хворобу. Такі системи компенсаційних виплат діють в усьому світі.

Постановою визначено етапи реалізації.

На першому етапі передбачається:

- запровадження порядку визначення зовнішніх порівняльних (референтних) цін, встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби з використанням механізму визначення референтних цін на обмежену групу ліків для внутрішнього ринку України, їх оприлюднення;

- контроль за цінами з боку Держлікслужби;

- відпрацювання механізму часткового відшкодування вартості ліків (реімбурсація) за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

На другому етапі – визначення МОЗ України та Міністерством фінансів України джерел та обсягів фінансування часткового відшкодування вартості зазначеної групи лікарських засобів з держбюджету та місцевих бюджетів, розробка та подання законопроекту до Кабінету Міністрів України, його супроводження у Верховній Раді України, запровадження механізму реімбурсації.

В міській лікарні №3 , як зазначає Медвідь М.М., створений електронний реєстр хворих на гіпертонічну хворобу, який направлений в кардіодиспансер КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня» для формування узагальненого реєстру по Тернопільській області.

Медикаментозна терапія хворим на гіпертонічну хворобу призначається лікарями за критеріями, визначеними наказом МОЗ України від 24.05.2012 № 384 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при артеріальній гіпертензії».

Порядок виписки рецептів на лікарські засоби, на які поширюється дія проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

1.Призначати зазначені ліки мають право:

- лікарі загальної практики-сімейної медицини,

- дільничні терапевти,

- педіатри,

- кардіологи.

2. Компенсовані лікарські засоби виписуються тільки на типових бланках рецептів за умов звітності.

3. На одному рецептурному бланку виписується лише один медикаментозний препарат, але не більше, ніж для місячного курсу лікування.

Реєстр граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на ЛЗ для лікуванняосіб з гіпертонічною хворобою станом на 01 червня 2012 року.