- Всеукраїнський тиждень профілактики діабету

Дата публикации: Nov 13, 2012 6:41:24 PM

Традиційно Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом відзначається 14 листопада. З нагоди відзначення 14 листопада Всесвітнього Дня діабету та зважаючи на особливу актуальність цієї теми для України, Міністерство охорони здоров'я у співпраці із Громадською радою при МОЗ України ініціює проведення з 12 по 18 листопада 2012 року Всеукраїнського тижня профілактики діабету.Цукровий діабет посідає третє місце на Землі після серцево-судинних і онкологічних захворювань. В світі нараховується від 120 до 180 млн. хворих діабетом - 2-3% від усього населення планети. За прогнозами, кожні 10 - 15 років кількість хворих цукровим діабетом подвоюється.

Кількість хворих на цукровий діабет на сьогодення в Україні сягає 1,5 млн.

В Україні реалізується державна цільова програма "Цукровий діабет" на 2009 - 2013рр., якою визначено основні заходи щодо поліпшення медичної допомоги хворим на цю хворобу.

За останні 11 років поширеність цукрового діабету в Україні стрімко зросла - з 1,8 до 2,8 %. Сьогодні в Україні нараховується 1 млн 226 тис хворих на цукровий діабет І та ІІ типу.

Проте в Європі цукровий діабет ще більш поширений:

у Німеччині - 10,2 %,

Швеції - 7,3 %,

Франції - 6,2 %,

Іспанії - 9,9 %.

У 2012 р. держава виділила 520 млн грн на 100% забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет.

В рамках реалізації Програми:

- забезпеченість інсулінозалежних хворих ліками становить 100%;

- пероральними цукрознижуючими препаратами за кошти місцевих бюджетів 50 %;

- забезпечення дітей віком до 18 років глюкагоном - 90%;

- тестуючими засобами для глюкометрів - 100%;

- забезпечення вагітних хворих на цукровий діабет тестуючими засобами для глюкометрів - 100%;

- забезпечення дітей віком до 18 років та вагітних, які вперше захворіли на цукровий діабет комплектами глюкометрів - 100%.

Одним із основних напрямів реалізації Програми є раннє виявлення цукрового діабету та первинна профілактика діабетичних ускладнень.

Вагомі наукові напрацювання у боротьбі з діабетом. Фахівці Інституту ендокринології НАМН України та Інституту молекулярної біології і генетики НАН України працюють над вдосконаленням методів трансплантації бета-клітин підшлункової залози, отриманих шляхом скерованого диференціювання стовбурових клітин, а також з генною терапією цукрового діабету і розробляють нові підходи цукрознижувальної терапії. Активно розглядаються шляхи альтернативного введення інсуліну: назальний інсулін, інгаляційний інсулін, оральний інсулін.

Нагадуємо, в ТМКЛ №3 регулярно проводяться заняття "Школи діабетика", а на сайті нашої лікарні в розділі "Інформація для пацієнтів" створена і постійно оновлюється Сторінка діабетика.

Запрошуємо на консультації наших лікарів–ендокринологів щодо запобігання захворюванню діабетом та способу життя з цією хворобою.