БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Жеворонко Віталій Володимировичпластичний хірургчлен Всеукраїнської Асоціації Пластичних, Реконструктивних та Естетичних Хурургів

БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Очі... Це, напевно, найважливіша частина обличчя. Про них написано чимало віршів, складено легенд. Часом один лише погляд замінить тисячі слів. Та й взагалі, гарні очі – це «зброя масового ураження» будь-якої жінки! Тим неприємніше бачити у дзеркалі нависання повік, опущення куточків очей, припухлості та мішки. Але не варто впадати у відчай! Вихід є, і цей вихід – блефаропластика (пластика повік). Найчастіше пацієнти середнього віку користуються пластичною хірургією, щоб очі стали молодшими і виразнішими. Іноді молоді пацієнти хочуть щось зробити зі своїм стомленим поглядом. Існують генетичні потреби, які виправдовують мотивацію і у молодих людей: «генетично визначене» накопичення жиру під нижніми або верхніми повіками. Зазвичай ознаки старіння з'являються у нас у 30-40 років, і особливо це помітно в області довкола очей. Процес старіння супроводжується змінами у шкірі, яка втрачає свою еластичність і починає обвисати. Така втрата еластичності зумовлює появу так званих «жирових гриж». Надлишок шкіри на лобі та провисання брів робить свій внесок у зовнішній вигляд верхніх повік.

Підготовка до операції

На консультації важливо отримати інформацію про те, чого можна очікувати від операції. Можливості хірургії нижньої повіки обмежує кістка під оком, і, якщо набряклість нижче кістки і над щокою, її не можна виправити звичайною операцією. Пацієнти з тенденцією до періодичних набряків довкола очей можуть зіткнутися з цією проблемою і після операції. Тенденцію до набряку прибрати хірургічно, звичайно, неможливо, але, після видалення надлишків жиру і шкіри, кількість тканин, що набрякають, значно зменшиться. В цьому, як правило, і полягає основне покращення, з точки зору пацієнта.

Операція

Пацієнта переодягають, потім фотографують, після чого хірург робить розмітки в області запланованих розрізів. Після попереднього знеболювання починається операція. Проводиться розріз на нижній повіці, прямо під краєм вій. У верхній повіці овал шкіри між мітками видаляють, потім видаляють надлишкову жирову тканину, а невеликі кровоносні судини у цій області припікають. Методика операції може варіюватися, залежно від індивідуальних особливостей. Зроблені на шкірі розрізи зашиваються внутрішньошкірним швом.

Після операції

У всіх пацієнтів утворюються «синці» під очима. Інші, більш серйозні ускладнення, типу погіршення зору чи пошкодження рогівки, теоретично можливі, але практично майже не трапляються. Коли закінчується дія анестетика, виникає відчуття поколювання, слабого пульсування, яке знімається «м'якими» анальгетиками.

Через пару годин після операції пацієнт, одягнувши темні окуляри, може йти додому.

Хоча певний результат – більш жвавий і живий погляд і менші набряки довкола очей – у багатьох пацієнтів проявляється досить рано, про кінцевий результат не можна судити менш, ніж через півроку.