- Всесвітній день здоров'я-2016: «Переможемо діабет!»

Дата публикации: Apr 06, 2016 6:10:58 PM

Цьогоріч Всесвітній день здоров'я

прохдить під гаслом «Переможемо діабет!»

Мета цьогорічниого Всесвітнього дня здоров'я – розширити спектр заходів з профілактики діабету, покращити надання медичної допомоги, попереджати ускладнення., підвищити інформованість населення про небезпеку діабету і його тяжкі наслідки.

Діабет розвивається, коли підшлункова залоза у людини не виробляє достатньо інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін – гормон, що регулює рівень цукру в крові і продуктивно впливає на енергообін.

ВООЗ прогнозує, що до 2030 року діабет стане сьомою провідною причиною смерті. Поширеність цієї хвороби продовжує зростати.

Див. також Сторінка діабетика

У 2016 р. ВООЗ визначила темою Всесвітнього дня здоров'я діабет. Щороку в світі більше мільйона випадків смертей викликається саме діабетом та його наслідками.

Цукровий діабет небезпечний своїми ускладненнями. Згодом високий вміст цукру в крові може серйозно пошкодити кожну важливу систему органів, викликаючи інфаркт, інсульт, пошкодження нервів, ниркову недостатність, сліпоту, імпотенцію та інфекції, які можуть спричинити ампутацію кінцівок.

Існує дві основні форми діабету. При діабеті типу 1 організм зазвичай не виробляє інсулін і тому потребує ін'єкцій інсуліну, щоб вижити. При діабеті типу 2 (близько 90% всіх випадків захворювання) організм виробляє недстатньо власного інсуліну, або ж він не може бути використаний належним чином.

Хворі на діабет типу 2 зазвичай мають надлишкову вагу і ведуть сидячий спосіб життя: ці два фактори підвищують потреби організму в інсуліні.

Основні ідеї Всесвітнього дня здоров'я ВООЗ

акцентуються на темі діабету з таких причин

1. Епідемія діабету стрімко зростає в багатьох країнах, причому особливо різке зростання зареєстровано в країнах з низьким і середнім рівнем доходу (до 80 %)

2. Значної частки випадків захворювання на діабет можна запобігти. Доведено, що прості заходи щодо зміни способу життя здатні ефективно запобігти або відкласти початок розвитку діабету 2-го типу. Підтримка нормальної ваги, регулярні фізичні навантаження і здоровий раціон харчування можуть знизити ризик виникнення діабету.

3. Діабет – не вирок. Він піддається лікуванню. Його можна контролювати і впливати на нього, щоб уникнути ускладнень. Розширення доступу до діагностування, навчання правильній поведінці і доступне в ціновому відношенні лікування є важливими елементами заходів у відповідь.

4. Зусилля з профілактики і лікування діабету матимуть важливе значення для досягнення глобальної третьої Цілі в галузі сталого розвитку, яка передбачає скорочення до 2030 року на одну третину передчасної смертності від неінфекційних захворювань, до яких входить і цукровий діабет. До цього причетні багато секторів суспільства, в тому числі – уряду, роботодавці, медики, педагоги, виробники, громадянське суспільство, приватний сектор, ЗМІ та громадськість в цілому.