Рекомендації водіям при керуванні автомобілем у спеку

Висока температура повітря – фактор підвищеного ризику для всіх учасників дорожнього руху. У багатьох людей, особливо похилого віку, з'являється млявість, запаморочення, знижується концентрація уваги, швидкість реакції на різноманітні дорожні ситуації.Обов’язково брати з собою прохолодну воду в достатній кількості і необхідні ліки. Намагатися одягати в дорогу вільний, нещільний одяг, уникати вживання жирної і солоної їжі. Паркуватися по можливості в тіні, а перед початком руху обов'язково провітрювати салон автомобіля. Не залишати дітей, а також тварин у закритому авто навіть на короткий час.Перед поїздкою обов’язково перевіряти технічний стан авто. В спекотну погоду особливу увагу потрібно звертати на систему охолодження двигуна, рівень мастила, стан гальмівних колодок та тиск у шинах.

Ще один негативний фактор переважно літнього періоду – поява на дорогах водіїв, які керують автомобілем у стані втоми. У період відпусток, коли так хочеться швидше дістатися місця призначення, водії часто проводять за кермом по 10-12 годин без перерви на відпочинок, що нерідко призводить до негативних наслідків.

Тож перед поїздкою на далекі відстані дотримуйтесь цих порад, що дозволять вберегтися від негативних наслідків, пов’язаних з перевтомою:

- тривалість сну перед поїздкою повинна бути не менше семи годин;

- не приймайте заспокоюючих ліків;

- робіть 15-хвилинні перерви на відпочинок кожні дві години;

- не намагайтеся проїхати відразу 500-600 км без зупинки;

- якщо ви палите, частіше провітрюйте салон;

- не переїдайте перед дорогою.

Найкращий спосіб боротьби з втомою – сон. Якщо ви відчуваєте, що засинаєте, зупиніться у безпечному місці – на майданчику-відпочинку або на широкому узбіччі, подрімайте хоча б 15-30 хвилин.

Правила дорожнього руху забороняють водієві керувати транспортним засобом у стані стомлення (п. 2.9б ПДР України), переоцінка власних сил і можливостей під час безперервного руху впродовж довгого часу може призвести до негативних наслідків.

Пам’ятайте, ви несете відповідальність не тільки за себе, але й за своїх пасажирів. Щоб поїздка залишила лише приємні спогади, не наражайте на небезпеку себе та своїх близьких, а також інших учасників дорожнього руху. Дотримання елементарних правил безпеки, взаємоповага на дорозі – запорука безпечної подорожі, гарного настрою та позитивних вражень.

Будьте здорові і щасливої дороги!