Лiкар з ультразвукової дiагностики

I. Загальні положення

    1. Лiкар з ультразвукової дiагностики безпосередньо підпорядковується ___.

    2. Лiкар з ультразвукової дiагностики виконує вказівки ___.

    3. Лiкар з ультразвукової дiагностики заміняє ___.

    4. Лiкаря з ультразвукової дiагностики заміняє ___.

    5. Повинен знати:

    6. - чинне законодавство про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я;

    7. - основи права в медицині;

    8. - права, обов’язки та відповідальність лікаря з ультразвукової діагностики;

    9. - фізичні основи та біологічний вплив на людину ультразвукових коливань;

    10. - принципи роботи сучасних діагностичних ультразвукових апаратів;

    11. - основні аспекти нормальної та патологічної анатомії, фізіології, топографічну анатомію людини відповідно до специфіки здійснюваних ультразвукових досліджень;

    12. - клініку та патогенез основних захворювань людини;

    13. - сучасні методи клініко-інструментальної діагностики;

    14. - організацію диспансеризації, профілактики захворювань, медичну статистику;

    15. - принципи дії, призначення та послідовність використання інших променевих методів діагностики;

    16. - показання до проведення ультразвукової діагностики;

    17. - показання та протипоказання до інвазивних лікувально-діагностичних втручань під контролем ехоскопії;

    18. - ускладнення при проведенні лікувально-діагностичних інвазивних втручань під контролем ехоскопії, їх запобігання та методи лікування;

    19. - особливості проведення інтраопєраційних ультразвукових досліджень;

    20. - правила оформлення медичної документації;

    21. - передові інформаційні та Iнтернет технології;

    22. - сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи її аналізу та узагальнення.

  1. Кваліфікаційні вимоги

    1. Лікар з ультразвукової діагностики вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Радіологія-діагностика” з наступною спеціалізацією з “Ультразвукової діагностики”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.

    2. Лікар з ультразвукової діагностики I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Радіологія-діагностика” з наступною спеціалізацією з “Ультразвукової діагностики”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.

    3. Лікар з ультразвукової діагностики II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Радіологія-діагностика” з наступною спеціалізацією з “Ультразвукової діагностики”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.

    4. Лікар з ультразвукової діагностики: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Радіологія-діагностика” з наступною спеціалізацією з “Ультразвукової діагностики”. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

II. Завдання та обов'язки

    1. Керується чинним законодавством України про охорону здоров’я, нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я.

    2. Проводить кваліфіковане ультразвукове обстеження із застосуванням інтервенційних лікувально-діагностичних методів, в тому числі спеціальних (доплерографія, інтраопераційна ехографія зі штучним контрастуванням, тощо).

    3. Виявляє та аналізує причини розбіжностей висновків ультразвукового обстеження з результатами інших діагностичних, клінічних та морфологічних досліджень.

    4. Бере участь у проведенні клініко-рентгенологічних, клініко-патологоанатомічних конференій, тощо.

    5. Проводить консультації за направленнями лікарів інших спеціальностей.

    6. Планує роботу та проводить аналіз її результатів.

    7. Керує роботою середнього медичного персоналу.

    8. Забезпечує дотримання правил безпеки; збереження документації та носіїв діагностичних зображень.

    9. Дотримується принципів медичної деонтології.

    10. Бере активну участь у поширенні медичних знань серед населення.

    11. Постійно удосконалює свій професійний рівень.

III. Права

Лiкар з ультразвукової дiагностики має право:

    1. Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.

    2. Брати участь в обговоренні питань, що стосуються виконання його обов'язків.

    3. Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції щодо покращання роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

    4. В межах своєї компетенції повідомляти керівництву підприємства про всі недоліки, виявлені в процесі його діяльності, та вносити пропозиції щодо їх усунення.

    5. Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні ним посадових обов'язків.

IV. Відповідальність

Лiкар з ультразвукової дiагностики несе відповідальність:

    1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

    2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

    3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.